Kategórie
 
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 

Aký rošt na vašu posteľ?

Aký rošt do postele?16.12.2019

Veľa sa hovorí o tom, že základom dobrého spánku je kvalitný matrac. Ak však nemáte dobrý rošt, matrac vám nevie počas spánku garantovať potrebnú polohu či stabilné odvetrávanie vlhosti. Kvalitná posteľ, rošt a matrac tak patria nerozlučne k sebe.

← späť na Zoznam blogov

Lamelový rošt

Základné delenie roštov, s ktorým ste sa určite stretli, sú na lamelové a pevné. Ak máte penový matrac bez pružín je pre vás vhodnejší lamelový. Jeho základnou výhodou je to, že sa dokáže lepšie prispôsobiť hmotnosti človeka a súčasne pomáha aj chrániť pre nárazmi počas pohybu na posteli. Lamelový rošt odporúčame aj v prípade menej vyšších matracov, ktoré nedokážu tak dobre rozložiť váhu spiaceho človeka. Tým, že medzi jednotlivými lamelami sú relatívne veľké medzery, je zaručené aj dobré odvetrávanie matraca. Optimálny rozostup medzi jednotlivými lamelami by mal byť približne 4 centimetre. Spánok tak nie je len kvalitný, ale aj hygienický.

Pevný rošt

Druhou alternatívou je pevný z masívu, alebo latový rošt. Ten sa často vyrába zo smrekového dreva. Pevný rošt odporúčame vtedy, ak ste sa rozhodli pre pružinový matrac. Takéto jadro matraca totiž dostatočne pruží a správa sa tak ako lamela. Jeho výhodou je aj to, že poskytuje dostatočnú stabiliu pri vstávaní, alebo ulíhaní do postele.

Mal by byť polohovateľny?

Hlavnou výhodou polohovateľného roštu je jeho pohodlnosť. Oceníte ho pri najrôznejších zdravotných problémoch. Na výber máte mechanicky, alebo elektronický. Elektronický rošt je prirodzene o niečo drahší. Ak máte pocit opuchnutia nôh, vyberte si taký, ktorý podporuje nohy a umožňuje ich nadvihnutie. Ak radi čítate v posteli, vhodný je ten, ktorý funguje aj ako opierka hlavy. Tento druh je dobrou alternatívou aj pre imobilných ľudí. Kvalitné polohovateľné rošty sa naplno prispôsobia vášmu telu. Môžete tak bez problémov zdvíhať jeho hornú, alebo dolnú časť.  Dávajte si však pozor, aby váš matrac korešpondoval s roštom. Nemôže sa totiž pri polohovaní deformovať.  

Starostlivosť o rošt

Podobne ako o matrac aj o rošt je potrebné sa starať. Jeho údržba však nie je nijako náročná. Základom je pravidelné utieranie prachu z oboch strán roštu, aby sa na ňom zbytočne neusádzal prach, alebo roztoče. Pri údržbe súčasne vizuálne skontrolujte stav  jednotlivých lamiel. Ak sú poškodené, alebo zlomené, je potrebné ich čo najrýchlejšie vymeniť. Môže totiž dojsť k deformácii, alebo poškodeniu matraca a narušeniu kvality vášho spánku.

Ak máte manželskú posteľ

Tak ako výber matraca je veľmi individuálny, rovnako je to aj pri výbere posteľného roštu. Ak máte manželskú posteľ, každý z partnerov by si mal vybrať práve taký, ktorý mu najviac vyhovuje. Kompromisy pri kvalitnom spánku nie sú totiž na mieste. Ak manželovi vyhovuje pružinový matrac, môže si vybrať pevný. Manželka naopak môže preferovať lamelový. Pri výbere však dbajte na jednu dôležitú vec. Je dobré, aby matrace na rozdielnych roštoch boli v prípade manželskej postele v jednej rovine.

Nezabudnite

Správne zvolený rošt dokáže predĺžiť životnosť matraca a skvalitniť váš spánok. Posteľ ako celok vám tak poskytuje pohodlie, flexibilitu ako aj potrebnú ergonomickú polohu počas celej noci. Nehovoriac o tom, že sa v matraci nehromadí vlhkosť a nežiadúce baktérie, roztoče či plesne. Pri výbere by ste mali zohľadniť váš zdravotný stav, hmotnosť ako aj finančné možnosti. Podobne ako pri matraci dajte prednosť overeným výrobcom, ktorí používajú kvalitné materiály. Zatiaľ čo matrac je vhodné meniť každých 7 – 10 rokov. Kvalitné rošty na posteľ sú na celý život.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia