Kategórie
 
 
 
 
 

Ako nakupovať nábytok cez internet?

Ako nakupovať nábytok cez internet?11.05.2020

Chceli by ste využiť čas počas koronavírusu a vynoviť svoju domácnosť? Neviete však ako na to, pretože nemáte skúsenosti nakupovať nábytok cez internet? Ukážeme vám, že to nemusí byť vôbec ťažké. Stačí dodržať niekoľko základných, jednoduchých pravidiel a váš domov bude ako nový.

← späť na Zoznam blogov

1.    Konkrétna predstava

Knihy, potraviny alebo drobnú elektroniku radi nakupujeme cez internet intuitívne. Zaujme nás obal, značka alebo príchuť. Často sa stáva, že nakupujeme veci len na vyskúšanie. Pri nákupe nábytku cez internet je to iné. Ten zväčša nekupujeme na jednu sezónu a preto podlieha prísnejšiemu výberu. Odporúčame vám pred akýmkoľvek nákupom nábytku, skriniek či zariadenia domácnosti dobre si premyslieť čo presne potrebujete. Nenakupujte intuitívne, ale racionálne. Mali by ste si byť istý či sa vám nová skrinka, komoda zmestí do bytu. Rovnako by ste mali mať premyslený vhodný odtieň či z akého materiálu by mal byť daný kus nábytku.  

2.    Overený predajca

Táto naša rada platí nielen pri výbere nábytku, ale na všetky internetové nákupy. Existuje totiž viacero neserióznych predajcov, ktorí vám objednaný tovar nedodajú, alebo majú problém vyplatiť peniaze pri vrátení tovaru. Pred nákupom na internete si dobre preverte predávajúceho. Odporúčame vám nakupovať od overených výrobcov. Napríklad my v Drevone sme úspešne spustili on-line predaj kde môžete nájsť váš tradičný a obľúbený slovenský nábytok. Náš e-shop je zásobovaný z vlastného veľkoskladu, vďaka čomu patria naše dodacie lehoty medzi jedny z najkratších. Samozrejmosťou je pohodlná doprava priamo až k vám domov. Naše preverené služby podčiarkujú stovky spokojných zákazníkov a dobré referencie.

3.    Všetko si overte

Pri výbere nábytku si preverte či predajca má nábytok priamo na sklade a kedy by bol k dispozícií. Preštudujte si zmluvné podmienky internetového predajcu. Veľmi dôležitou položkou je taktiež cena za dopravu. Niektorí predajcovia ponúkajú zľavy na dopravu. Rovnako si overte aj to, či sa vám nová sedačka, posteľ či skriňa zmestí cez vchodové či interiérové dvere. Niektorí predajcovia ponúkajú možnosť odvezenia starého nepotrebného nábytku. Vyriešite tak veľa ťažkostí čo s ním. Ak nie ste si istí či sa vám nový kus nábytku zmestí do izby. Môžete si na podlahu nalepiť obrys s jeho presnými rozmermi. Získate tak presnejšiu predstavu ako to bude u vás vyzerať.

4.    Pozor na farby a odtiene

Častým problémom pri zariaďovaní domácnosti cez internet je voľba vhodnej farby a odtieňa. Problémom je totiž skutočnosť, že na monitore počítača, notebooku alebo mobilnom telefóne môže farebný odtieň vyzerať odlišne od skutočnosti. Vyhnite sa preto akýmkoľvek sklamaniam. Ak je to možné, využite vzorky a katalógy predajcu. Odporúčame vám aj preveriť si farebný odtieň na viacerých elektronických zariadeniach.

5.    Pýtajte sa

Možno sa vám táto rada bude zdať banálna, ale môžete sa pri jej dodržiavaní vyhnúť mnohým ťažkostiam. Všetky nejasnosti, nepresnosti pri objednávaní a donáške tovaru si nezabudnite preveriť u predajcu. Jeho komunikácia by mala byť pružná a rýchla. Aj to je znak seriózneho prístupu ku svojim zákazníkom. Pýtajte sa napríklad na to či môžete zaplatiť na dobierku kuriérovi alebo či si môžete objednať nábytok telefonicky, emailom. Naša Drevona zriadila špeciálnu telefonickú linku pre e-shop (tel. číslo: 0918 605 333) cez ktorú si môžete objednať tovar alebo sa na ňu môžete obrátiť so svojimi prípadnými otázkami. Ak preferujete mailovú komunikáciu, stačí nám napísať mail na drevona@drevona.sk

6.    Pozor na ceny

Serióznosť predajcu nábytku sa prejaví aj v tom, že vám neúčtuje žiadne skryté poplatky, celá objednávka je jasná a vy presne viete koľko zaplatíte. V každom prípade vám odporúčame byť ostražitý. U nás v Drevone sa nemusíte obávať. Ceny výrobkov v internetovom obchode sú  rovnaké ako na predajniach. K cene tovaru je prirátaná len doprava. V prípade osobného odberu nábytku vo výdajnom sklade v Rači sa neučtujú žiadne vedľajšie poplatky.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia