Kategórie
 
 
 
 
 

Ako si vybrať prebaľovací pult?

Ako si vybrať prebaľovací pult?4.11.2019

Prebaľovací pult patrí medzi základnú výbavu každej mamičky. Prebaľovať dieťa bude totiž niekoľkokrát denne. Pult musí byť pohodlný a dostupný. Jeho výber preto netreba podceňovať. Môžu vám prísť vhod aj naše praktické rady.

← späť na Zoznam blogov

Pult či stačí podložka?

Príchod bábätka stojí rodinu nemalé financie. Mnohí tak premýšľajú nad tým či si vôbec zaobstarať prebalovací pult, alebo by im stačila len podložka. Pri rozhodovaní nezabudnite na niekoľko dôležitých vecí.  Pult v sebe skrýva viacero výhod. Jednak je to stabilita, ale aj úložný priestor, kde všetky potrebné veci máte po ruke. Rovnako sa nemusíte báť, že by sa podložka posunula a či je dostatočná na ochranu vašej ratolesti. Ideálnym a čoraz obľúbenejším riešením je prebaľovacia komoda.

Akú výšku zvoliť?

Pri výbere zohráva dôležitú úlohu kvalita spracovania, praktickosť ale aj jeho výška. Nevyberajte si ho preto iba podľa dizajnu. Výška by mala byť na úrovni približne 110 centimetrov.  Optimálnu výšku si viete zistiť veľmi jednoducho. Pult by mal byť približne 10 centimetrov pod úrovňou lakťa mamičky, alebo osoby, ktorá bude najčastejšie dieťa prebaľovať. Ak by ste si vybrali pult s nesprávnou výškou hrozí, že pri prebaľovaní budete neustále zohnutý a bude tým trpieť vaša chrbtica.

Kam ho postaviť?

Otázka s ktorou sa zaoberá väčšina rodičov. Ideálnym miestom je kúpelňa. Dieťatko po kúpeli nemusíte nikam prenášať, automaticky ho prebalíte do niečoho suchého a príjemného. Väčšina z nás však v kúpeľni nemá na prebaľovací pult priestorové možnosti. Druhým vhodným variantom je spálňa. Pult nebude každej návšteve na očiach a pritom ho budete mať po ruke. Za spálňou v obľubenosti nasleduje detská izba.

Dôležité sú zábrany

Každá mamička veľmi dobre vie, že stačí chvíľka nepozornosti a dieťa môže prísť k úrazu.  Dôsledne preto vyberajte prebaľovací pult s kvalitnými zábranami po bokoch ako aj čele komody.  Tieto zábrany znemožňujú spadnúť dieťaťu pri pohybe, alebo otáčaní z chrbáta na bruško. Pri hodnotení zábran si všímajte aj to, či nemajú ostré hrany, aby pri prípadnom kontakte dieťaťa so zábranou nedošlo k úrazu. Kvalitní výrobcovia ponúkajú vo svojom sortimente prebaľovacie pulty so zaoblenými hranami.

Privítate úložný priestor

Prebaľovanie dieťaťa vykonávajú mamičky niekoľkokrát denne. Pri tejto činnosti potrebujete naraz niekoľko vecí. Či už sú to náhradné plienky, oblečenie, vlhčené obrúsky a množstvo iných drobností. Praktickým riešením sú komody s úložným priestorom, kde máte všetko po ruke.

Nadčasový dizajn

Dnes si môžete vybrať prebaľovacie pulty od výmyslu sveta. Plastové však neodporúčame. Nemusia byť dostatočne stabilné a odolné. Vhodnou alternatívou sú také, ktoré dokážete elegantne zladiť s ostatným interiérom domácnosti, alebo budúcej detskej izby. Obľúbený dezén je buk, orech či dub bardolino. Niektorí volia najuniverzálnejšiu bielu farbu. Okrem dizajnu je dôležité zdôrazniť, že pri niektorých typoch prebaľovacích komôd sa dá pult demontovať a následne používať komodu aj bez neho. Je to veľmi praktické riešenie.

Na čo si dávať pozor?

Častou chybou rodičov pri výbere sú kolieska. Je potrebné si uvedomiť, že musí byť dostatočne stabilný. Kolieska sa tak musia dať pevne zaistiť. Inak by hrozilo pri pohybe dieťata nebezpečie úrazu. Viackrát sme sa stretli aj s prípadmi, že prebaľovacie pulty, alebo podložky nemajú zvýšené okraje. Našu ďalšiu radu sme už spomínali, ale je dôležité ju zdôrazniť. Je dôležité, aby sa na ňom nenachádzali žiadne hrany, ostré rohy, ktoré by mohli dieťatku ublížiť. Rovnako sa vystríhajte prebaľovacím pultom od neznámych výrobcov. Kvalitný a overený výrobca používa vhodné lepidlá a povrchové úpravy, ktoré v žiadnom prípade neškodia dieťatu.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia