Kategórie
 
 
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 

Aký šatník do svojho bytu?

Šatníková skriňa04.03.2020

Odkladacieho priestoru nikdy nie je nazvyš. Najmä ak sa to týka oblečenia. Kabáty, topánky, lyžiarska bunda či svetre. Počet kusov nášho oblečenia neustále rastie a šatník sa tomu musí prispôsobiť. Pripravili sme pre vás niekoľko rád ako si vybrať taký šatník, aby ste do neho všetko pohodlne zmestili a súčasne nezaberal priveľa priestoru.

← späť na Zoznam blogov

Pretrieďte si veci

Pred akýmkoľvek rozmýšľaním nad novou šatníkovou skriňou je potrebné urobiť veľkú inventúru medzi oblečením. Po vytriedení dostanete predstavu ako veľkú šatníkovú skriňu potrebujete. Oblečenie, ktoré skutočne nepotrebujete, alebo ste ho dlho nepoužili vyhoďte.  V šatníku by mali zostať len tie kúsky oblečenia, ktoré aktívne nosíte a v ktorom sa cítite dobre. Nepotrebné veci nemusíte vyhadzovať do kontajnera, môžete ich venovať ľuďom v núdzi. Spravíte si tak poriadok vo veciach a súčasne urobíte dobrú vec.

Vstavaná skriňa na mieru alebo šatník?

Základnou otázkou pri výbere šatníka je zodpovedanie si otázky či sa vám viac hodí klasická šatníková skriňa, alebo šatník na mieru. Každá z alternatív má svoje pozitíva ako aj negatíva.  Výhodou vstavaných skríň na mieru je presné vyhotovenie podľa vašich predstáv ako aj prispôsobenie dispozičným možnostiam bytu. Prednosťou je aj ľubovoľná kombinácia farieb a materiálov. Tieto benefity sa následne odrážajú do vyššej ceny a dlhšieho termínu dodania. Na druhej strane klasická šatníková skriňa poskytuje ľahkú manipuláciu a výmenu, ide o rýchle dostupné riešenie za výrazne nižšiu cenu. V niektorých prípadoch si šatníková skriňa vyžaduje aj vlastnoručnú montáž.

Umiestnenie šatníka

Umiestnenie šatníkovej skrine závisí od dispozičných možností vášho domova. Nezabúdajte na to, že jeho umiestnenie by malo spĺňať niekoľko pravidiel. Šatník by mal disponovať dostatočným osvetlením. A to najmä v prípade vstavanej skrine. Druhou požiadavkou je bezproblémový prístup ku skrini. Ak si potrebujete odložiť aj väčšie kusy oblečenia, mali by ste to zvládnuť bez ťažkostí. Vyhraďte si tak priestor na bezproblémové otváranie šatníkových dverí. Dávajte si pozor aj na výšku stropu. Neraz sa stáva, že šatníková skriňa končí niekoľko centimetrov pod plafónom. Tento priestor je tak nevyužitý a len sa tam usádza prach.

Rovné, rohové, alebo vešiaky?

Pri rozhodovaní zohráva dôležitú úlohu aj typ šatníka. Na výber máte tri základne typy. Najobľúbenejší je rovný typ. Ten je vhodný najmä do väčších miestností. Má totiž typický obdĺžnikový, alebo štvorcový tvar. Ide o najpraktickejšiu alteratívu. Druhou možnosťou je rohový šatník. Odporúča sa do menších bytov, kde je problém najmä s nedostatkom priestoru. Ich základnou prednosťou je aj to, že rohové šatníky dokážete maximálne využiť. Menej využívanou alternatívou sú stojanové šatníky. Zväčša slúžia ako doplnok k veľkým šatníkovým skriniam. Sú nenáročné na priestor a poskytujú majiteľovi jednoduchý spôsob ako odložiť niekoľko kusov oblečenia.

Hĺbka skrine

Niektorí predajcovia odporúčajú čo najväčšiu hĺbku šatníkovej skrine. Z našich dlhoročných skúsenosti vieme, že nie vždy je to najlepšia alternatíva. Ideálna hĺbka šatníka sa pohybuje na úrovni 40 – 50 cm. Inak povedané je to taká hĺbka aby ste si vedeli pohodlne zavesiť na vešiak kabát či bundu. Pri väčšej hĺbke sa totiž môže stať, že oblečenie budete mať neprakticky uložené na poličkách v dvoch radoch za sebou, alebo v nej budete mať len jednu radu a k tomu nevyužitý priestor, kde iné oblečenie nezmestíte.

Aký si vybrať materiál?

Na výber máte niekoľko možností použitých materiálov. Samozrejmosťou je samotné drevo. Masívny šatník pôsobí totiž štýlovo. Odporúčame ho v prípade, že šatníková skriňa sa má stať dominantou daného priestoru. Takýto šatník vyzerá exkluzívne, má vysokú nosnosť a životnosť. Na druhej strane sú to šatníky z drevotriesky. Ich najväčšou prednosťou je veľké množstvo dizajnových prevedení. Je len na vás ako si šatník nakombinujete s ostatnými kusmi nábytku. Výhodou je aj nižšia cena v porovnaní s masívom a jeho jednoduchá údržba.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia