Kategórie
 
 
 
 

7 chýb pri výbere sedačky

Ako vybrať sedačkuVybrať si dobrú sedačku do obývačky nie je vôbec jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Musíte zohľadniť viacero neraz protichodných faktorov. Sedačka nie je k tomu sezónnou záležitosťou a nedá sa tak ľahko vymeniť ako iné veci v byte. Jej kúpu si tak dobre premyslite. Ukážeme vám najčastejšie chyby pri výbere sedačky aby ste sa im mohli v budúcnosti vyvarovať.

1.    Rozkladacia za každú cenu

Väčšina z nás premýšľa pri výbere nábytku čo najpraktickejšie. Prirodzene preto hľadáme rozkladaciu sedačku pre prípad nečakanej návštevy. To je však základná chyba. Rozkladacia sedačka so sebou prináša viacero dizajnových a kvalitatívnych kompromisov. Nerobte však kompromisy pri vašej sedačke ktorú používate takmer každý deň v roku. Prespanie nečakanej návštevy sa dá vyriešiť aj inak.

2.    Zlý výber materiálu

Byť trendy neznamená objednať si sedačku celú odetú v koži. Správny výber materiálu je základnou otázkou na ktorú si majiteľ budúcej sedačky musí zodpovedať. Koža síce vyzerá luxusne, je  nenáročná na údržbu, ale prináša so sebou viacero negatív. V lete to môže byť pocit chladu, alebo zlé odvádzanie vlhkosti. Tento problém  je zvýraznený najmä u umelých a eko kožených sedačkách.  Platí tu pravidlo, že čím viac je koža upravovaná, tým viac stráca svoje vlastnosti.

3.    Väčšia ako dvere

Sedačka patrí s posteľou medzi najväčšie kusy nábytku v byte. Predajcovia nábytku sa neraz stretli so situáciou, že kúpená sedačka sa nezmestila cez dvere. Preto máme pre vás jednu radu. Vždy si premerajte všetky dvere cez ktoré sa musí dostať až do vašej obývačky.

4.    Zlá farba sedačky

Sedačka sa nekupuje na jednu sezónu, preto s výberom jej farby veľmi neexperimentujte.  Aj najnovšie trendy o krátky čas môžu vyznieť nemoderne. Dobre si preto zvážte či farba vybranej sedačky zapadne do konceptu vašej domácnosti. Dôležité je aby ladila s podlahou, nábytkom.  Odporúčame vyberať si sedačku v univerzálnych farbách. Naopak detaily ako napríklad vankúše možno ladiť v odvážnejších odtieňoch.

5.    Je nepohodlná

Výber sedačky je podobný výberu matraca. Nevyhnutnosťou je jej praktické vyskúšanie. Niekto preferuje mäkšiu a niekto naopak tvrdšiu. Musí byť k tomu dostatočne veľká na leňošenie a oddych. Zamyslite sa nad tým či potrebujete si aj oprieť hlavu, budete v nej čítať knihy alebo len pozerať televízor. Súčasne nešetrite na jej vybavení. Môže vám prísť vhod výsuvný sedák, alebo stolík v podrúčke.  Pri výbere sedačky tak myslíte primárne na svoje pohodlie.  

6.    Nekvalitná sedačka

Môže sa to zdať pre niektorých ako otrepaná fráza, ale sedačku naozaj kupujte od overených a tradičných výrobcov.  Mnohí sa „popálili“ pri svojom výbere  a dnes vedia, že nekvalitná sedačka sa môže za niekoľko týždňov vysedieť, alebo sa stať nestabilnou. Častým problémom je aj to, že rám sedačky nie je tak odolný a sa môže sa po krátkom čase zlomiť. Myslite preto, že kvalitná sedačka garantuje svoj tvar, vzhľad a komfort počas dlhého obdobia.

7.    Chceme rohovú sedačku

Rohové sedačky sú v posledných rokoch veľkým hitom. Mnohí sa však dopúšťajú jednej chyby. Snažia sa vtesnať rohovú sedačku aj tam, kde sa nehodí, nezmestí. Tá totiž zaberá v byte veľký priestor.  A to najmä ak ju umiestnite priamo do voľného priestoru. Najmä v menších bytoch sa stáva, že sedačka zacláňa radiátoru a tým aj prúdeniu tepla. Ak máte menší byt odporúčame vám vybrať si klasickú sedačku s jednou, alebo viacerými taburetkami.

← späť na Zoznam blogov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia