Kategórie
 
 
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 

Nábytok pre seniorov

Nábytok pre starších17.02.2020

Štýlové prevedenie, trendy farby či dizajnové kúsky. Aj taký je náš nábytok. Seniori však vnímajú zariadenie bytu inak a citlivo. Ukážeme vám ako im zlepšiť a zjednodušiť život. Dopomôcť tomu môžu malé zmeny a aj kvalitný nábytok.

← späť na Zoznam blogov

1.    Vyvýšená posteľ

Nielen pre staršieho človeka je príjemnejšie vstávať z vyvýšenej postele. Aj niekoľko centimetrov navyše dokáže totiž zázraky. Zničené kĺby a slabšie nohy určite ocenia, že sa nemusia tak namáhať. Pri výbere vyvýšenej postele máte neraz na výber variantu s úložným alebo bez úložného priestoru. Nezabúdajte na to, že starší človek trávi v posteli veľa času. Je preto veľmi dôležité vybrať si overeného predajcu s kvalitným prevedením a materiálmi.

2.    Polohovateľné kreslá

Aj polohovateľné kreslá do obývačky môžu spríjemniť bývanie starším ľudom. Sú totiž vytvarované tak, aby poskytovali dostatočný komfort pre unavené telo a súčasne disponujú opierkou na nohy. Starší ľudia totiž často zápasia s opuchmi nôh. Výhodou mnohých polohovateľných kresiel je aj to, že dokážu masírovať. Starší človek sa tak môže v pohodlí domova uvoľniť a dopriať si trochu zaslúženého relaxu Polohovateľné kreslá sú dobré aj v tom, že sú prispôsobené aj na dlhšie sedenie.  

3.    Kuchyňa na mieru

V kuchyni trávime veľa času. Pre starších to však môže byť náročné. Majú totiž ťažkosti sa zohnúť, alebo zdvíhať ťažšie veci. Vhodnou pomocou je kuchyňa na mieru. Spolu so seniorom si navrhnite dostatočne priestrannú kuchyňu tak, aby sa v nej mohol hýbať napríklad na invalidnom vozíku či chodítku a súčasne mal všetko po ruke. Aj malá bariéra môže byť neraz veľkou prekážkou. Príkladom je vysoká potravinová skrinka či ťažké domáce elektrospotrebiče v skrinke pod pracovnou doskou. Všetky veci musia byť po ruke a mal by mať k nim prístup v podstate bez väčšej námahy. Starší človek tak dlhšie môže byť samostatný, variť si či pripravovať jednoduché jedlá.


4.    Polohovateľný rošt

Polohovateľný rošt patrí medzi základnú výbavu každého staršieho človeka. Je veľmi praktické ak si môže zdvihnúť hlavu pri čítaní knihy či pozeraní televízie. Polohovací rošt zlepšuje totiž prekrvenie končatín a pozitívne pôsobí v prípade, že starší človek je odkázaný na lôžko, alebo na ňom trávi veľa času. Na výber máte viacero možností polohovateľného roštu. Pre seniorov odporúčame motorový lamelový rošt s diaľkovým ovládaním. Ide o veľmi praktickú alternatívu, ktorá výrazne zvýši životný komfort seniora. Veľkou výhodou tohto riešenia je aj to, že bočný výklop roštu je opatrený plynovými piestmi. Na jeho otvorenie senior nepotrebuje vyvinúť veľké úsilie.

5.    Nočné stolíky

Môže sa vám zdať nočný stolík ako banalita, ale skúste sa vžiť do kože starších ľudí. Počas noci sa potrebuje napiť, odložiť ovládač od televízora, knihu či zapiť tabletky. Všetky tieto veci by mal mať kedykoľvek po ruke. Preto pri výbave zariadenia pre seniorov nezabudnite aj na nočné stolíky. Dobrou voľbou sú s úložným priestorom v podobe zásuviek. Nezabudnite, že by mal dosahovať obdobnú výšku ako je posteľ pre seniora.

6.    Sprchový kút

Pre mnohých dôchodcov je náročné každý deň vliezť do vane a osprchovať sa. Neraz sa vo dokonca vo vani stávajú úrazy a nepríjemné pošmyknutia. Častokrát sa im zatočí hlava, alebo jednoducho stratia rovnováhu. Sme preto presvedčení, že pre seniorov je vhodnejší sprchový kút ako klasická vaňa. Starší človek nemusí prekračovať bariéru, stačí si otvoriť dvere a vstúpiť do sprchového kúta. Pohodlnejšie je aj samotné vychádzanie.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia