Kategórie
 
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 

Trendy v zariaďovaní interiéru pre rok 2020

Japandi20.1.2020

Pokračovanie škandinávskeho minimalizmu, využívanie prírodných motívov a materiálov, či kombinácia bielej a čiernej farby. To je výpočet len niekoľkých tohtoročných trendov, ktoré môžete využiť pri zariaďovaní či rekonštrukcii vašej domácnosti. S týmito vychytávkami budete zaručene štýlový a cool.

← späť na Zoznam blogov

Šedá stále vedie

V poslednom období sa šedá farba nadobro usídlila v našich príbytkoch. Nebude to iné aj v tomto roku. Šedá farba, ako prírodný zemitý vzor, navodzuje pocit bezpečia, stability a jednotnosti.  Nájdu sa síce niektorí, pre ktorých je táto farba chladná. Šedej farby sa však nemusíte báť. Napriek tomu, že je to tmavší farebný odtieň, ide o elegantnú a neutrálnu farbu. Jej základnou prednosťou je možnosť kombinácie s inými jemnými farbami. Ako napríklad bielou či ružovou.

Prírodné motívy a materiály

Ochrana životného prostredia naplno zasiahla aj do zariaďovania interiéru. Pre tento rok sú trendy prírodné motívy a materiály. Ako napríklad kameň, drevo, slama či vlna. Nezabudnite ich preto naplno zakomponovať do jednotlivých miestností. Vyjadríte tým zodpovednosť a úctu k prírode. Výbornými prostriedkami sú drobné prírodné detaily ako je paletový nábytok či čoraz obľúbenejší mach v kúpeľni. Samozrejmosťou sú živé rastliny, ktoré  dotvoria celý interiér.

Škandinávsky minimalizmus pokračuje

Škandinávsky minimalizmus prevalcoval všetky doterajšie trendy v nábytku či zariaďovaní domácnosti. Neutrálne farby spojené s drevom, sklom či oceľou sú totiž neprekonateľnou kombináciou. Základom je to, aby ste sa v ňom cítili príjemne a súčasne bol aj dostatočne vzdušný. Pri zariaďovaní škandinávskym štýlom platí základné pravidlo. Menej je niekedy viac. Radšej jednu kvalitnú komodu od osvedčeného výrobcu ako mať zaprataný byť lacným nábytkom pochybného pôvodu.

Biela vs. čierna

Po dlhšom čase je biela a čierna späť. Ide o jednu z najtradičnejších kombinácií farieb s ktorými zaručene nič nepokazíte. Na výber máte nepreberné možnosti. Dobrou voľbou je čierna pohovka s bielymi vankúšmi či čierne stoličky s bielymi sedákmi. Ak by ste uvažovali nad čiernym nábytkom majte na pamäti, že takýto nábytok je vhodný do väčších a dobre osvetlených priestorov. Biela farba na rozdiel od čiernej prináša ľahkosť a vzdušnosť.  Nezabudnite ani na menšie dekorácie v týchto farbách.

Oblúky kam sa pozriete

Zjemňovanie interiérov patrí medzi nové trendy v tomto roku. Prejavujú sa v najrôznejších oblúkoch či krivkách. Niektorí návrhári hovoria o tom, že takéto prvky prinášajú ženský nádych do studených a neosobných miestností. Oblúky a krivky môžete nájsť v samotnom nábytku, alebo zaoblených hranách pohoviek, okien či zárubní. Ak ste voči tomuto trendu zdržanlivý, vyskúšajte ho na vankúšoch či iných doplnkoch. Výsledok sa prejaví okamžite.  

Samé vzory

Už pred rokom sme hovorili o tom, že vzory vládnu mnohým interiérom. Naše slová potvrdzuje aj tento rok. Zabudnite na tradičné šablóny a konvencie. Buďte otvorený, hravý a prístupný rôznym textúram a vzorom. Ich vzájomne kombinovanie priestor oživí a vytvorí ten pravý pocit domova. Súčasne je to aj oslavou prírody. Za výrazné a obľúbené vzory patria palmy s odtieňmi listovej zelenej, horčicovej či ružovej.

Ázijské prvky

O ázijských prvkoch v zariaďovaní domácnosti budeme ešte veľa počuť. Ide totiž o spojenie japonského minimalizmu a škandinávskej jednoduchosti. Tento trend už má svoj názov a nájdete ho pod označením Japandi. Sú preň charakteristické vtáčie motívy, štruktúrovaný povrch a tvary nábytku či využívanie hodvábnych materiálov.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia