Kategórie
 
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 

Ako si vybrať knižnicu do bytu?

Ako si vybrať knižnicu do bytu?03.02.2020

Tiež milujete knihy? Ich vôňu, dizajnové prebaly či príbehy, ktoré v sebe nosia? Ak áno, určite ste sa stretli s tým, že ich neraz neviete vpratať do bytu. Je ich totiž čím ďalej viac a viac. Ukážeme vám akú knižnicu si vybrať, na čo myslieť aby sa vám všetky knihy pohodlne zmestili a súčasne vyzerali pekne.

← späť na Zoznam blogov

Využite výšku

V menších bytoch je vzácny každý centimeter obytného priestoru. Preto je vhodné si vybrať knižnicu, ktorá využije celú výšku vašej izby. Od podlahy až po plafón. Ak umiestnite takúto knižnicu do priestoru, opticky izbu predelíte a súčasne bude stále budiť dojem jedného priestoru. Vhodné umiestnenie takejto knižnice je aj na dlhšie steny, kde sa bude dobre vynímať.

Variabilita

Jednou zo základných náležitostí každej domácej knižnice je variablita. Každý z nás má totiž knihy veľkého formátu ako jaj tie menšie. Knižnica by sa mala tomu prispôsobiť. Je totiž neúčelné si vybrať takú, kde by sa veľké encyklopédie nezmestili. Výhodou je aj to, že rôzne vysoké police narúšajú stereotyp policového systému a pôsobia na človeka príjemne a hravo.

Skúste na mieru

Ak zariaďujete svoj domov a máte málo priestoru, skúste knižnicu na mieru. Je potrebné si uvedomiť koľko kníh máte, akú máte ich veľkosť a ostatné nechať na odborníkov. Knižnica sa vám tak plne prispôsobí. Na druhej strane overený výrobcovia nábytku dnes ponúkajú široké množstvo najrôznejších knižníc z ktorých si zaručene vyberiete. Je to len na vás, pre akú variantu sa rozhodnete.

Pozor na hĺbku

Častou chybou pri výbere knižnice do domácnosti je jej hĺbka. Mnoho ľudí si vyberá príliš hlboké policové systémy kde sa knihy stratia. Je totiž potrebné si uvedomiť, že hĺbka knižnice sa môže pokojne pohybovať len okolo 30 centimetrov v závislosti aké knihy tam chcete umiestniť. Veľká hĺbka knižnice totiž láka majiteľov ukladať knihy do dvoch radov. Ide však o nepraktické riešenie, ktoré súčasne nevyzerá dobre.

Praktické kombinácie

Ak máte obavy nad tým, že poličky s množstvom kníh nebudú dobre vyzerať, odporúčame vám kombináciu poličiek a zatváracích skriniek. Do nich môžete uložiť veci, ktoré nechcete aby boli na očiach každej návštevy. Súčasne v uzatváracích skrinkách sa neusádza prach. Otvorené poličky je totiž potrebné pravidelne čistiť a upratovať.

Pozor na stabilitu

Veľká knižnica s množstvom zaujímavým kníh pekne vyzerá. Pozor však na jej stabilitu. Najmä ak máte malé dieťa. Nezabúdajte preto knižnicu dostatočne upevniť. Jej stabilita v prípade, že by sa dieťa chcelo dostať na vyššie položenú poličku je totiž kľúčová. Vyhnete sa tým zbytočným ťažkostiam, alebo úrazom.

Kam s ňou?

Fantázie kam umiestniť domácu knižnicu sú nekonečné. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že je menej vhodná do detskej izby.  Do kníh sa usadá veľké množstvo prachu a to môže negatívne pôsobiť na dieťa. Preto odporúčame knižnicu umiestniť do obývačky, jedálne alebo „hluchých“ priestoroch na chodbe. Výborným riešením je knižnica pod schodami. Tú si však vyžaduje väčší dom, alebo mezonetový byt. Ak máte menší byt, odporúčame vám rohovú knižnicu. Toto riešenie vyzerá dobre a  súčasne roh ponúka dostatok priestoru na všetky vaše literárne poklady.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia