Kategórie
 
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 

Zariaďte domov farbou roka 2020

Farba roka9.1.2020

Každému, kto chce byť trendy a mať domov ako zo škatuľky určite neuniklo, že farbou tohto roka bola vyhlásená klasická modrá farba. Pozrieme sa na ňu bližšie. Ukážeme vám ako ju kombinovať, čomu sa vyvarovať a ako ju najlepšie využiť aby vaša domácnosť ožila.

← späť na Zoznam blogov

Farbu roka tradične vyhlasuje americká spoločnosť Pantone. Zatiaľ čo minulý rok sa niesol v znamení jemného, živého a teplého odtieňa s názvom Living Coral (korálová ružová), tento rok stavili na tmavšiu chladnejšiu farbu – klasickú modrú. Nájdete ju pod označením PANTONE 19-4052 Classic Blue.

Jedným z dôvodov, prečo sa klasická modrá stala farbou roka je to, že ide o elegantnú a nadčasovú farbu, ktorá nás ma preniesť za hranice bežných dní k čerstvému vánku stúpajúceho z mora. Dokumentujú to aj slová Leatrice Eisemanovej, výkonnej riaditeľky Pantone: „Žijeme v dobe, ktorý si vyžaduje dôveru a vieru. A práve túto istotu v dnešných časoch predstavuje klasická modrá. Ide o stálu, elegantnú farbu na ktorú sa môžeme vždy spoľahnúť.“

Čo znamená modrá?

Najskôr začrieme kúsok do histórie. Zaujímavé je to, že označenie modrej farby vzniklo pravdepodobne vzniklo oveľa neskôr ako označenia iných farieb. Nezachovali sa totiž žiadne informácie o modrej farbe v starovekom jazyku. V súčasnosti existuje veľká škála modrých odtieňov, ktoré môžeme použiť pri zariaďovaní domácnosti. Či už je to obľúbená parížska modrá alebo harmonické tyrkysové odtiene. Dávajte si na ňu však pozor. Okrem toho, že symbolizuje úprimnosť, komunikáciu, pocit bezpečia a pokoja je považovaná aj za ponurú farbu. Klasická modrá môže pôsobiť chladne, nepriateľsky a bez emócií.

Kde ju použiť?

Z uvedených vlastností vám preto odporúčame klasickú modrú použiť najmä v spálni, alebo detskej izbe. Farbu je vhodné doplniť o iné jemnejšie odtiene, ktoré priestor „zľahčia“.  Nič nepokazíte v kombinácií s bielou farbou, ktorá naopak izbu rozžiari. Klasická modrá farba patrí medzi tmavšie farby a tie priestor opticky zmenšujú, uberajú mu svetlo. Môžete ju preto kombinovať so žltými alebo oranžovými doplnkami. Výsledok bude naozaj skvelý. Nezabúdajte na to, že kombinácia farieb nemá presné pravidlá. Základom je váš vkus a pocit.  Ak nie ste si istý, vsaďte na osvedčenú kombináciu modrej farby, zelenej a antracitovej.  Chceli by sme zdôrazniť ešte jeden aspekt na ktorý sa pri zariaďovaní domácnosti zabúda. A to je vhodné osvetlenie. Dojem z farby počas dňa a vo večerných hodinách je veľmi rozdielny. Klasickú modrú môžete zjemniť vhodným decentným žltým svetlom. Báť sa jej tak určite nemusíte. Je jedným z najlepšie kombinujúcich sa farieb. Tak smelo do toto.

Naše modré tipy:

Rohová sedačka modrá LANA Jade 9402

Pravá slovenská sedačka, ktorá je určená aj na každodenné spanie. Je len na vás či ju umiestnite do ľavého, alebo pravého rohu. Rám sedačky je vyrobený z poctivého masívneho jadrového buku.  
Cena: €1.077

Jedálenská stolička tmavo modrá K303

Doprajte svojej jedálni niečo štýlové. Táto čalúnená stolička do jedálne s masívnymi nohami je určená do moderných kuchýň. Sedadlo je čalúnené tmavo modrou a odolnou látkou, ktorá sa ľahko udržuje.
Cena: €62

Kancelárske kreslo modré VOYAGER

Na modrú farbu nezabudnite aj v práci. Veď v nej trávime podstatnú časť nášho dňa. Ako inšpirácia vám môže byť toto kancelárske kreslo VOYAGER s nastavovacím mechanizmom pre vaše každodenné pohodlie.
Cena: €122

Lehátko do obývačky HERA Gusto 72

Modrá farba upokojuje a prináša nám zaslúžený relax. Preto by vám nemalo chýbať aj toto pohodlné lehátko v modrom prevedení. Tvarovaná konštrukcia lehátka je prispôsobená krivkám vášho tela. Zaručuje tak relax a oddych.
Cena €242

Rozkladacie kreslo modré ZETA Lana 81

Ste pripravený na nečakanú návštevu? Ak nie, dávame vám do pozornosti modré rozkladacie kreslo ZETA Lana 81. Počas dňa môže slúžiť na sedenia a večer sa jednoducho premení na pohodlné lôžko.
Cena: €238

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia