Kategórie
 
 
 
 
 

Ako vybrať konferenčný stolík?

Aký konferenčný stolík2.8.2019

S úložným priestorom, na kolieskach či dizajnový kúsok? Dnes máte na výber nepreberné množstvo variant konferenčných stolíkov. Pomôžeme vám zorientovať sa v ich ponuke a vybrať si ten pravý.

← späť na Zoznam blogov

1.    Vyberajte podľa štýlu

Ak neviete ako začať pri výbere konferenčného stolíka, odporúčame vám ho ladiť s ostatným nábytkom v obývačke. Ak ste fanúšikom minimalistického nábytku, drevona.sk ponúka množstvo takýchto stolíkov. Čoraz obľúbenejší je industriálny štýl, ktorý šikovne kombinuje rôzne druhy materiálov. Či je to sklo, alebo nerez. Klasika s úložným priestorom je vidiecky štýl. Tieto sú vyrábané najmä z masívneho dreva. Ak preferujete moderný spôsob zariaďovania, voľba konferenčného stolíka je tak jasná. Na výber máte veľké množstvo dizajnových kúskov.

2.    Myslite na rozmery

Častou chybou je kúpa krásneho konferenčného stolíka, ktorý však rozmerovo nepasuje do obývačky. Pri jeho výbere totiž platia jednoduché pravidlá. Napríklad, že jeho dĺžka by mala v ideálnom prípade zodpovedať ½ dĺžky sedačky. Najmenší prípustný rozmer je 1/3 dĺžky sedačky. Jeho výška by sa mala pohybovať vo výške sedenia pohovky. Nezabudnite aj na pohodlie. Konferenčný stolík by mal byť od sedačky vzdialený približne 50 – 60 centimetrov. Iba tak budete môcť okolo neho pohodlne prejsť.

3.    Rôznorodé možnosti materiálov  

Dnes môžete mať konferenčný stolík z najrôznejších materiálov. Klasickou voľbou je MDF, alebo DTP dosky. Tie sú laminované, potiahnuté PVC fóliou, alebo lakované. Vďaka tomu vám predajcovia vedia ponúknuť najrôznejšie farebné prevedenia. Potom nasledujú sklenené, plastové, alebo kovové. Stále obľúbenou voľbou je masív, ktoré sa stávajú dominantou obývačky. Medzi mladými hrajú prím aj obyčajné palety na ktorých je sklenená doska, alebo dizajnový plastový konferenčný stolík.

4.    Vhodný tvar

Okrem rozmeru je to ďalšia dôležitá kategória pri výbere konferenčného stolíka. Najpraktickejší tvar je obdĺžnik, alebo štvorec. Okrúhle stolíky vyzerajú na prvý pohľad efektne. Vyžadujú si však väčšie priestorové nároky. Výbornou alternatívou sú rozkladacie. Ak príde návšteva, jednoducho ich rozložíte do požadovanej dĺžky. Súčasne si dajte pozor, aby svojou veľkosťou a tvarom nepresahoval sedačku.  Ide o závažnú chybu, ktorá je vidieť na prvý pohľad.

5.    Originalita

Ak fandíte originalite, tak pri konferenčnom stolíku ju viete naplno prejaviť.  Niektorí si ho totiž vytvoria sami. Nepotrebujete k tomu žiadne náročné pomôcky. Ako základ stolíka môže poslúžiť stará debnička, kufor, klát dreva zo záhrady či obľúbené palety.  Fantázii sa medze nekladú. Farebnosť, použitie lakov či vybrúsenie je len na vás.  Výsledok môže byť vskutku prekvapivý.  

6.    Zlaďte sa!

Zladenie konferenčného stolíka s pohovkou nie je úplne jednoduché. Ak máte veľkú obyvačkovú stenu s koženou sedačkou, vyberte si jemný konferenčný stolík. Ideálne z iného materiálu ako drevo. To iste platí aj pri výrazných, farebných sedačkách a vankúšoch. Situácia je opačná ak ste sa rozhodli pre neutrálnu sedačku. Vtedy môžete interiér obývačky oživiť farebne výraznejším konferenčným stolíkom.

7.    Úložný priestor

Dizajnové kúsky konferenčných stolíkov sú často bez odkladacieho priestoru. Na prvý pohľad vyzerajú pekne, sú však menej praktické. Je totiž vhodné mať miesto, kde odložíte ovládače od televízora, stereo súpravy či televízny program. Myslíte na to, že  dobrý konferenčný stolík by mal byť totiž nielen pekný, ale aj praktický.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia