Kategórie
 
 
 
 

Ako najlepšie relaxovať v obývačke?

Ako relaxovať v obývačke?Asi každý z nás pozná pocit, keď príde po náročnom pracovnom dni domov z práce, konečne si môže vyložiť nohy a chvíľu oddychovať. Aj preto je obývačka druhým najobľúbenejším miestom na relax po našej posteli. Dávate prednosť gauču, kreslám či sedacím vakom? Obývačka ponúka v sebe neuveriteľne veľa možností ako relaxovať a oddychovať.

1.    Rohové sedačky

V súčasnosti veľmi obľúbená voľba Slovákov. Rohové sedačky vyzerajú na prvý pohľad veľmi pekne. Tie moderné majú hranatejší tvar, sú zväčša nižšie, majú hlboký sed a často vankúšové operadlo. Poskytujú dostatok priestoru pre návštevu ako aj pre relax. Ich nevýhodou sú veľké priestorové nároky. Mnoho ľudí si ju volí aj z toho dôvodu, že ponúkajú úložný priestor, sú polohovateľné (opierky na chrbát, hlavu), alebo sa dajú rozložiť pre prípad nečakanej návštevy. Ak váhate nad rohovou sedačkou, odporúčame si dobre premyslieť koľko osôb ju bude využívať. Nezabudnite aj na vhodný a odolný poťahový materiál.

2.    Pohovky

Pri pohovkách platia podobné pravidlá ako pri rohových sedačkách. Pri výbere myslite na priestorové možnosti obývačky a podľa toho vyberajte jej veľkosť. Ak máte väčší byt, odporúčame trojmiestnu pohovku. Zmestí sa na ňu viacej ľudí, pohodlne sa na nej vyspí každá návšteva a súčasne ju oceníte keď prídete z práce a chcete sa na chvíľku natiahnuť.  Dnes pohovky robia s obrovským množstvom zaujímavých vzorov a poťahových materiálov. V súčasnosti sú obľúbené najmä jednofarebné pohovky. Pohovka sa tak môže stať skutočným centrom vašej obývačky už na prvý pohľad.

3.    Kreslá a taburetky

Kreslá a taburetky môžu v obývačke plniť najrôznejšie funkcie, primárne sú však určené pre relax a oddych. Základom výberu je pohodlnosť. Pred každou kúpou si kreslo vyskúšajte. Dokážete z neho pohodlne pozerať televízor, čítať knihu či len tak relaxovať? Dnes máte na výber veľké množstvo kresiel, aby sa dokonale hodili k interiéru vašej obývačky.  Moderné kreslá majú výraznejšie farby, netradičné tvary, alebo kombináciu materiálov. Niektorí zámerne vyhľadávajú retro, či prútené kreslá. Ak nemáte problém s veľkosťou obývačky môžete si zvoliť hojdacie či závesné kreslo. V tomto prípade ide o relax so skutočným štýlom.

4.    Lehátka a leňošky

Lehátka nepatria len do vašej záhradky, ale aj do obývačky. Interiérové lehátka a leňošky sú potiahnuté kvalitnou textíliou, alebo textilnou kožou. Výborne vyzerajú v kombinácii s lesklým chrómom na nožičkách. Základnou prednosťou lehátok a leňošiek je optimálny tvar a komfortné anatomické zaoblenie. Sú tak obľúbenou voľbou pre tých, ktorý chcú mať v obývačke dokonalý relax. Na rozdiel od kresiel či pohoviek sa pri lehátkach a leňoškách vyhnete neprirodzenej polohe, ktorá nie je prospešná pre vašu chrbticu. Z nášho pohľadu ide o jednu z najlepších a najštýlovejších alternatív určenej pre relax a oddych v obývačke.

5.    Relaxačné kreslá

Doprajete si masáž v pohodlí domova? Ak áno, vo vašej obývačke nemôže chýbať masážne kreslo. To môže masírovať celé telo, alebo len určitú vybranú partiu. Na výber máte niekoľko druhov režimov nastavenia tak, aby ste z neho odchádzali ako znovuzrodený. Súčasné masážne kreslá môžu byť textilné, alebo kožené. Je len na vás, ktorý materiál preferujete. Pri jeho výbere súčasne zvážte aké možnosti masážnych kresiel budete používať. Dnes býva vybavené vyhrievaním, magnetoterapiou či MP3 prehrávačom.

6.    Sedacie vaky

Na sedacie vaky nemôžeme zabudnúť. V ich prípade je dôležité si uvedomiť, že čím je osoba väčšia, tým potrebuje väčší vak. Nižšej osobe na dostatočné pohodlie postačuje stredná veľkosť vakov. Druhým dôležitým hľadiskom je kvalitná výplň. Vyhľadávajte vaky s polystyrénovými guličkami. Vyhýbajte sa drvenému polystyrénu. Ide v podstate o stavebný odpad nepravidelného tvaru a nie je tak komfortný ako pravidelné polystyrénové guličky. Iba tak budete sedieť v pohodlí a sedací vak sa prispôsobí vášmu telu. Súčasne vám odporúčame sedací vak s nepremokavým poťahom.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia