Kategórie
 
 
 

Kuchyne

Kuchynské bloky /
Kuchyne na mieru

Kuchyne - slide 1
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Kuchyne

 
 
Vyberte si z ponuky
 
 

 

Kuchyňa je miestnosť, ktorú väčšina ľudí najradšej prerába, renovuje, obnovuje. A to zrejme aj preto, že kuchyne sú v dnešnej dobe nie len priestorom pre prípravu pokrmov, no stali sa akýmisi spoločenskými miestnosťami.

 

Ak sú kuchyne navyše spojené s jedálňami, častokrát sa stávajú okrem varenia aj miestnosťami na stravovanie, zábavné a rodinné stretnutia (ako napr. pre posedenie s priateľmi a rodinou, spoločenské hry), pre vykonávanie domácich úloh detí, a podobne. Kuchyne sú najfrekventovanejším miestom v dome či byte, sú miestom, kde trávime všetci najviac času, a preto sa ich snažíme aj najčastejšie vynovovať.

 

Najdôležitejšie časti kuchyne a detaily

Dobre zvolené a navrhnuté kuchyne vám zabezpečia návratnosť vašich investícií. Základ tvoria tri základné súčasti kuchyne, a to chladnička, drez a sporák. Pri varení a príprave jedál sú tieto tri veci spolu využívané. A aby ste nemuseli odbiehať od jedného k druhému cez celú kuchyňu, mali by byť umiestnené blízko seba.

 

Pri plánovaní kuchyne (či už máte veľkú a priestrannú kuchyňu v rodinnom dome, alebo malometrážnu bytovú kuchyňu) je potrebné zamerať sa na každý voľný priestor, každý nevyužitý roh. Veľmi praktické, najmä v malých kuchyniach, sú skrinky až po strop, rohové skrinky a úložné priestory, a namiesto veľkého jedálenského stola jeden ostrovček s úložným priestorom a barovými stoličkami, a tým by zároveň slúžil ako miesto pre stolovanie. Samozrejme tento dizajn nie je 100% vyhovujúci pre početnejšie rodiny alebo dvojice, ktoré mávajú často obedné alebo večerné posedenia s mnohými dobrými priateľmi.

 

Kuchynský drez DREVONAVeľmi obľúbené sú ale aj úzke výsuvné kuchynské skrinky ideálne pre rôzne koreničky alebo sušené bylinky.

Rohové kuchynské zostavy môžu dobre poslúžiť taktiež v menších kuchyniach, kde sa do rohu môže umiestniť napr. okrúhly drez. Takéto kuchyne tak pritom pôsobia úhľadne, usporiadanie a sú praktické.  

 

Zariadenie do kuchýň od slKuchyne - kuchynské zostavy DREVONAovenského výrobcu DREVONA

Slovenský výroba DREVONA ponúka rôzne kuchynské zostavy, ktoré sú vysoko kvalitné, moderné, s čistými líniami, vďaka čomu sú nadčasové a ľahko kombinovateľné so zvyškom kuchyne. Materiály sú trvácne a ľahko udržiavateľné. S kuchyňami od DREVONY budete chcieť v nich tráviť ešte viac času ako doteraz. Navštívte nás aj v niektorej z našich kamenných predajní v Bratislave, Žiline, Kežmarku, v Komárne, v Seredi alebo v Zlatých Moravciach.

 

Biela kuchyňa – nadčasová a elegantná voľba pre každý interiér

Biela farba v interiéroch sa stále teší veľkej obľube a túto pozíciu si už drží niekoľko sezón. Čomu však pripisovať jej úspech a prečo sa práve biela farba stala favoritkou našich domácností? Biela farba pôsobí jednoducho a pritom veľmi elegantne, je nadčasová, dobre kombinovateľná. Navyše pôsobí čisto, presvetlí a opticky zväčší každý priestor, tak prečo bielu farbu nevyužiť práve v bývaní? Biely lesk kraľuje nielen v našich obývacích izbách, ale výborne pôsobí aj v kuchyni. Biela farba sa tiež hodí do kúpeľní, predsiení, ale aj do detských izieb či spální. Biele kuchyne sú tak už pýchou a ozdobou nielen severských, škandinávskych interiérov, ale veľký úspech a popularitu dosiahli aj u nás.

 

Biela kuchyňa v modernom lesku alebo v matnom vintage štýle

Aj biele kuchyne môžu mať prevedenie v rozličnom štýle. Kým výrazný biely lesk ako povrchová úprava dominuje najmä v moderne zariadených interiéroch, naopak matný vzhľad s jemnou patinou či povrch so štruktúrou dreva v bielych farebných tónoch je charakteristický pre vintage štýl bývania. Biele kuchyne si teda môžete pokojne dopriať, či už sa vaše bývanie nesie vo vintage, vidieckom, provensálskom, škandinávskom alebo modernom a minimalistickom štýle. Stačí si len vybrať ten správny typ kuchynskej zostavy.

 

Ideálne riešenie aj pre malý priestor

Biela farba kuchyne je ideálnou voľnou aj pre priestorovo menšie typy kuchýň, kde nie je miesta nazvyš. Biela kuchyňa v jednoduchých líniách vkusne doplní aj malý priestor a naviac interiér kuchyne dostatočne presvetlí, keďže je známe, že biela farba odráža svetlo. Matné biele povrchy rozptyľujú svetlo v kuchyni a v prípade bielych lesklých povrchových úprav dochádza k zrkadleniu okolia, čo celú plochu miestnosti ešte viac prehlbuje. Pekná biela kuchyňa pôsobí naozaj štýlovo, čisto a nadčasovo.

 

Mýtus o sterilnosti a neosobnosti bielych kuchýň

Ak sa obávate, že biela kuchyňa bude pôsobiť až príliš sterilne, neútulne a neosobne, určite vás presvedčí veľmi efektná kombinácia bielej farby a prírodných materiálov, ako je drevo a kameň. Práve prírodný odtieň dreva dokonale redukuje priveľa bielej farby v priestore. Teplo, ktoré z dreva ako materiálu vyžaruje, krásne prehreje a doplní každý biely interiér a biele kuchyne s drevenou pracovnou doskou, barovým pultom, podlahou či inými doplnkami z dreva, napr. v dezéne orech, slivka či wenge, ale aj v rôznych ďalších prevedeniach budú elegantnou ozdobou vášho interiéru.  Biela farba nemá, čo sa týka kombinácií, žiadne obmedzenia, takže doplniť ju tou správnou farbou bude naozaj hračka. Okrem dreva sa k nej výborne hodí aj modrá, čierna, červená, hnedá aj sivá farba.

 

Biele kuchyne nechýbajú ani v ponuke nášho e-shopu DREVONA.sk

Biele kuchyne dnes nechýbajú v žiadnej ponuke nábytkárskych firiem a rovnako nemôžu chýbať ani v našej ponuke produktov od slovenského predajcu kvalitného nábytku – spoločnosti DREVONA. Moderné a kvalitné biele kuchyne z kolekcie sektorového nábytku REA ALFA 1 sa výborne hodia aj do priestorovo menších kuchýň, ktorým poskytnú potrebný dostatok úložných priestorov v praktických horných aj spodných skrinkách a zásuvkách. Celá kuchynská zostava je vyrobená z kvalitnej laminovanej drevotriesky a okrem klasického bieleho prevedenia pôsobí veľmi štýlovo aj v dezéne svetlého navarra a tmavého wenge či v prevedení REA ALFA UP 2 v bielo zelenom variante.

 

Osobité čaro a štýl, ktorý do vášho bývania prinesú práve kuchyne v bielej farbe

Biele kuchyne majú svoje jedinečné čaro a štýl a či už ich budete kombinovať s dezénom dreva, inou pestrou farbou alebo ich len jednoducho celé ponecháte v žiarivej snehobielej farbe, určite vašu kuchyňu dokonale doplnia a rozžiaria. Ani z hľadiska údržby sa nemusíte bielej lesklej kuchyne obávať, povrch vo vysokom lesku sa s dobre zvoleným čistiacim prostriedkom čistí naozaj bezproblémovo, čo dokazuje aj stále neutíchajúci záujem o tento typ kuchynských liniek.

 

Aké by mali byť moderné kuchyne? Dávate prednosť módnym výstrelkom alebo skôr nadčasovému dizajnu?

Čo si predstavíte pod pojmom moderná kuchyňa? Perfektný dizajn, vysoký lesk alebo tradičný drevený dezén, prípadne kombináciu oboch? Priestrannosť, maximálny komfort a funkčnosť, kuchynský ostrovček či prepojenie kuchynskej zóny s obývacou? Každý si pojem moderné kuchyne môže vysvetliť po svojom, pretože kým pre niekoho je moderný minimalistický štýl, iní uprednostňujú skôr tradičný nadčasový dizajn alebo čistý škandinávsky interiér. Moderné kuchyne sú však predovšetkým všetky kuchyne zariadené v súčasných trendoch s praktickým usporiadaním jednotlivých pracovných zón podľa ergonomických zásad a s kvalitným plne funkčným vybavením, ktoré nám uľahčuje každodenné fungovanie a všetky práce v kuchyni.

 

Kuchyne podľa priestorových a dispozičných možností

Aj čo sa týka tvaru a rozloženia kuchyne možno považovať za moderné kuchyne všetky typy usporiadania, od jednoduchej jednostrannej kuchynskej linky v rovnej línii, cez paralelnú dvojstrannú zostavu či kuchyne v tvare písmen L, či dokonca komfortné variácie v tvare písmen U a G, samozrejme kuchynské zostavy s moderným ostrovčekom nevynímajúc. Usporiadanie kuchyne väčšinou diktuje rozmer a dispozícia priestoru kuchynského priestoru a týmto základným kritériám je potrebné svoj konečný výber prispôsobiť, ale faktom zostáva, že moderné kuchyne je možné  vytvoriť v každom priestore stačí ich len správne, najlepšie profesionálne naplánovať.

 

Moderné nielen na prvý pohľad, ale aj svojim vnútorným vybavením

To, že máte doma krásnu modernú kuchyModerná kuchyňa ňu, je viditeľné už na prvý pohľad, to však tak celkom nestačí, pretože skutočne moderná kuchyňa = dobre vybavená kuchyňa a tak je dôležitým kritériom pri výbere aj moderné vnútorné vybavenie v podobe rôznych košíkov, sieťok, úchytiek a praktických organizérov. Ak máte stanovený väčší finančný limit, môžete si dovoliť aj špičkové moderné kuchyne s rôznymi nápomocnými ergonomickými technológiami, napr. s automatickými či dokonca s elektrickými výsuvmi, výklopmi a posunmi vo vnútri skriniek.

 

V dokonalom súlade aj s moderným interiérom

Moderné kuchyne vyberáme aj na základe toho, v akom štýle je ladené ostatné zariadenie interiéru, pretože naozaj moderne pôsobí len kuchyňa v dokonalom súlade so zvyškom interiéru. Veľmi dôležité je vytvoriť harmonický celok najmä v prípade, keď sú kuchyne prepojené s jedálňou a obývacou izbou. Vyslovene nemoderne a rušivo by pôsobila napr. kombinácia modernej minimalistickej obývačky s tradičnou kuchyňou vo vidieckom štýle a s povrchovou úpravou v dezéne dreva. Ak sa však dreva a drevených prvkov v kuchyni nechcete vzdať, zvoľte radšej moderné kuchyne v kombinácii dreva na spodných skrinkách a vysokého lesku na vrchných alebo pracovnú dosku so štruktúrou dreva (napr. orech), ktorá na kuchynskej linke v bielom prevedení dokonale vynikne.

 

Moderné kuchyne nájdete aj v ponuke DREVONA.sk

Kvalitný nábytok a zariadenie pre každú miestnosť vášho bytu či rodinného domu nájdete aj v ponuke spoločnosti DREVONA.sk a výnimkou nie sú ani moderné kuchyne, ktoré si tu môžete vyberať hneď z niekoľkých prevedení a tiež v zaujímavých farebných odtieňoch a moderných dezénoch. Medzi veľmi praktické a moderné kuchyne určite patrí zostava REA ALFA UP 2 pozostávajúca z vrchných a spodných skriniek, ktoré si môžete usporiadať podľa svojich predstáv a vytvoriť tak naozaj funkčnú a modernú kuchyňu. Výhodou je veľký výber zaujímavých povrchových prevedení, napr. v dezéne dub canyon, orech rockpile, dub bardolíno, slivka či wenge v kombinácii s moderným zeleným odtieňom.

 

Kuchyne, ktoré nestarnú

Aj moderné kuchyne podliehajú módnym výstrelkom, ktoré však väčšinou nemajú príliš dlhé trvanie a rýchlo sa „opozerajú“ alebo jednoducho po pár sezónach vyjdú z módy, ako napr. výrazná červená, fialová či oranžová farba. Je preto výhodnejšie vyberať síce moderné kuchyne, ale v nadčasovejšom a dobre kombinovateľnom dizajne, ktorý bude vyzerať moderne a štýlovo aj po niekoľkých rokoch, napr. svetlé odtiene alebo neutrálne biele prevedenie majú veľkú výhodu aj v tom, že ich môžete vždy zaujímavo oživiť doplnkami v niektorej z výraznejších farieb podľa aktuálnych trendov a vytvoriť tak efektnú kuchyňu, ktorá nestarne.

 

Rohové kuchyne sú výzvou

Kuchyňa je inak nazývaná aj centrom domova. Hlavným dôvodom je to, že v nej oproti ostatným miestnostiam trávime oveľa viac času. Každodenné varenie, stolovanie, ale aj posedenia pri vínku s kamarátmi - to všetko absolvujeme v príjemnom prostredí kuchyne, a tak by mala na vás aj vašich hostí pôsobiť reprezentatívne, no zároveň pohodlne. Obývačka a kuchyňa sú miestnosti, na ktorých si pri zariaďovaní a dekorovaní dávame najviac záležať. Snažíme sa všetko dotiahnuť do dokonala a ladíme každý jeden detail, aby bol výsledný efekt perfektný. Kuchyne sú zväčša tou najväčšou výzvou a pre rohové kuchyne to platí dvojnásobne. Vybrať tie správne skrinky do rohovej kuchyne môže na prvý pohľad vyzerať ako neľahká úloha, no všetko sa dá zvládnuť.

 

Pri rohových kuchyniach plánujte!

V dnešnej dobe už len ťažko nájdete kuchyne, pri ktorých nemusíte riešiť rohové časti. Väčšina kuchýň je riešená do tvaru L, U alebo G a keďže chcete mať využitý všetok priestor, neostáva vám nič iné, len dobre premyslieť, aký rohový systém využijete. Vybrať rohové skrinky vám dá zabrať a preto by nebolo na škodu, spraviť si najprv malý prieskum. Rohové kuchyne treba dokonale naplánovať, aby ste vopred vedeli o každom jednom centimetri - umiestnenie linky a doplnkov, rozmery, vhodný materiál a mnoho ďalšieho. Bez dostatočného plánovania to často končí s rohovou kuchyňou krásnou na pohľad, no nepraktickou. Najčastejším problémom bývajú napríklad rohové skrinky, ktoré sú perfektne priestranné, ale veľmi ťažko dostupné.

 

Myslite ergonomicky

Jednou z najdôležitejších vecí pri plánovaní rohovej kuchyne je rozumné využitie pracovného priestoru. Rozmyslite si, kde bude umývadlo, varná doska, chladnička či rúra a vyhnite sa tomu, aby to bolo všetko na kope. V zásade platí, že umývadlo musí byť od varnej dosky vzdialené aspoň 80cm a chladnička by mala byť umiestnená tak, aby nezabraňovala prirodzenému toku svetla do miestnosti a, samozrejme, nemala by vám zavadzať. Rohové kuchyne by medzi vrchným a spodným radom skriniek mali mať medzeru aspoň 60cm a na každej strane varnej dosky je dobré mať voľný priestor o šírke aspoň 40cm. Nezabúdajte ani na výšku linky - kuchynské linky rohové majú väčšinou 80 - 90cm, no výšku si môžete prispôsobiť podľa vlastného želania.

 

Kam s drezom v rohovej kuchyni?

Veľkou dilemou pri riešení kuchyne je drez a jeho umiestnenie. Rohové kuchyne sú veľmi praktické najmä v tom, že sa v nich človek tak nenabehá a všetko má po ruke. Odbehnete do chladničky po mrkvu, cestou ju umyjete v dreze, vedľa na pracovnej doske nakrájate a šup s ňou do hrnca. Umiestnenie drezu by malo spĺňať tento ergonomický postup pri príprave jedál. Dôležitá je aj jeho veľkosť - pokiaľ máte obmedzený priestor, voľte jednodrez. Pokiaľ ale máte miesta dosť a nechystáte sa kupovať umývačku riadu, určite investujte do veľkého drezu, kde bude dostatok miesta pre všetky umyté riady. Pre kuchynské linky rohové je typické umiestnenie drezu priamo v rohovej časti, no nie každému to môže vyhovovať. Nech už ho položíte kamkoľvek, dbajte, aby to nebolo príliš ďaleko od varnej dosky, čo by vám podstatne skomplikovalo varenie. 

 

Rohové kuchyne a skrinky

Rohové kuchyne sú krásne, no výber vhodných rohových skriniek dá naozaj zabrať. Pre skrinky s 90° uhlom máte dve možnosti - zalamovacie dvierka alebo dve oddelené dvierka. Zalamovacie dvierka sú vhodné do rozmerov skrinky najviac 100x100cm, zatiaľ čo druhá možnosť s dvomi dvierkami je vhodná pre rohovú skrinku až do rozmerov 130x130cm. Kuchynské linky rohové s uhlom 45° sú o niečo komplikovanejšie, s menším odhodlaním sa to však dá ľahko zvládnuť. Otváranie takýchto rohových skriniek rieši 45° pánt, vďaka ktorému skrinku otvoríte jedným ťahom. Rohové miesto v kuchyni sa dá vyriešiť aj tzv. zaslepenou skrinkou, ktorú je možné vybaviť buď klasickou policou, systémom 1/2 karusel či viacstupňovým košovým systémom.    

 

Rohová kuchyňa od DREVONY 

Kuchynské linky rohové sú dnes veľmi populárne a vyberať si ich môžete z nekonečného množstva prevedení. Vyberte si aj vy tú svoju u nás v DREVONE. Naše rohové kuchyne sú vyrobené z kvalitných materiálov a pre svoj atraktívny vzhľad sú vhodné do moderných, ale aj klasických interiérov. DREVONA vám ponúka praktické rohové kuchyne na mieru, ktoré sú vyrábané na Slovensku a tak vyhovujú aj tým najnáročnejším zákazníkom. Staňte sa aj vy jedným z nich a vyskladajte si s nami kuchyňu vašich snov.

 

Rustikálne kuchyne – tradičné, romantické a nadčasové

Ponuka kuchýň je dnes už taká bohatá a rozmanitá, že je veľmi ťažké sa rozhodnúť a z takého množstva krásnych kuchynských zostáv vybrať len jednu jedinú, ktorá bude skrášľovať váš domov. Na trhu nechýbajú kuchyne tradičné, moderné, kombinované, ale ani rustikálne kuchyne, ktoré majú stále veľký okruh priaznivcov aj napriek tomu, že sú za posledné roky prešla móda kuchynských interiérov radikálnymi zmenami. Od retro kuchýň vo výrazných červených či oranžových odtieňoch, ktoré si mnohí pamätajú ešte zo 70. – 80. rokov sme sa postupne prepracovali cez tradičné dizajnové prevedenia v podobe drevo dezénu s ozdobným frézovaním na predných plochách dvierok až k naozaj minimalistickým moderným kuchyniam prevažne v svetlých a bielych odtieňoch a vo vysokom lesku. Vidiecke či rustikálne kuchyne však aj napriek všetkým módnym trendom, vychytávkam a novinkám pretrvali na trhu až do dnes.

 

V čom je čaro a nadčasovosť rustikálnych kuchýň?

V čom ale tkvie čaro a nesmrteľnosť vidieckej či rustikálnej kuchyne, ktorú ani najnovšie módne trendy nedokázali úplne vyradiť z hry? Sú to predovšetkým tradície, hodnoty, nadčasovosť a možno aj krásne spomienky na kuchyňu starej mamy, ale najmä tá príjemná atmosféra a teplo domova, ktoré z takýchto kuchýň priam vyžaruje. Rustikálne kuchyne (v preklade ľudové, vidiecke, tradičné) k nám jednoducho patria je to štýl našich predkov, ktorý sa dá ale zároveň krásne zakomponovať aj do súčasných moderných interiérov, pretože nikto z nás by sa už asi dobrovoľne nevzdal drezu s tečúcou studenou aj teplou vodou či moderných kuchynských pomocníkov v podobe elektrospotrebičov, o ktorých naše staré mami ešte ani nesnívali.

 

Aké by mali byť kuchyne rustikálneho štýlu a čo ich charakterizuje?

Pre tieto kuchyne sú asi najtypickejšími prvkami prírodné  materiály ako je drevo, kameň, tehla a keramika. Kuchynský nábytok by mal byť zhotovený z masívneho dreva, ale dnes sa už krásne rustikálne kuchyne vyrábajú aj z klasickej drevotriesky s úpravou laminátovej fólie, čo je finančne úspornejší variant, chýbať by však nemali zdobené dvierka (napr. frézovanými výrezmi oblých aj hranatých či dokonca umeleckých vzorov) a tiež klasický príborník (či kredenc ako ho nazývali staré mamy). Dekorácie a doplnky sú pre kuchyne rustikálneho typu mimoriadne dôležité, dopirať si ich môžete naozaj veľa, čo je pravý opak moderných minimalistických kuchýň.

 

Rustikálne kuchyne v dokonalom prepojení s modernými prvkami

Ak sú pre vás kuchyne rustikálneho typu príliš zdobené a moderné zase až priveľmi strohé, musíte si zvoliť zlatú strednú cestu a kombinovať rustikálne prvky s modernými. Ak hľadáte to správne riešenie na prepojenie tradičnej rustikálnej kuchyne s modernými prvkami, choďte na to veľmi opatrne a s citom, aby výsledný efekt nebol gýčom či sklamaním. Veľmi populárne sú momentálne kuchynské zostavy v rustikálnom štýle, kde sú zachované predné drevené plochy z dezénom jednoduchého hladkého dreva, prípadne s jemným, strohejším a nie až natoľko ozdobným frézovaním na dvierkach (najmä v bielej a svetlej farbe, v tzv. provensálskom štýle), doplnené sú však modernou pracovnou doskou v tmavšom drevo-dezéne aj moderným vnútorným vybavením s rôznymi výsuvmi.

 

Rustikálne vs. moderné kuchyne

Moderné, tradičné či kuchyne rustikálneho typu... Každá z nich je jedinečná a je len na vás akému štýlu dávate prednosť. Z ponuky DREVONY si však určite dokážete vybrať a naplánovať svoju kuchyňu snov a to aj vďaka elegantnému, jednoduchému a dobre kombinovateľnému dizajnu kuchynských skriniek, napr. zo sektorovej kuchyne NOVA PLUS v rôznych tradičných dezénoch dreva, ako je napr. čerešňa.

 

Štýlové kuchyne, ktoré majú svoj štýl, pôvab a atmosféru

Štýlové kuchyne, moderné aj tradičné, klasické alebo veľmi originálne a jedinečné, jednoducho kuchyne v rôznom štýle a prevedení, na mnoho spôsobov... V súčasnej dobe si máme skutočne z čoho vyberať, pretože ponuka kuchynských zostáv a ich rozmanitých kombinácii je veľmi pestrá a jediné, čo nás môže vo výbere obmedzovať, je finančný rozpočet, prípade metre štvorcové, ktoré máme k dispozícii. Štýlová kuchyňa by mala dokonale charakterizovať štýl bývania, ktorý preferujete a byť v súlade s ostatným zariadením interiéru, preto za štýlovú kuchyňu možno považovať tak modernú minimalistickú kuchyňu, ako aj jej pravý opak, napr. rustikálnu kuchyňu. Každá z nich je osobitá a má svoj štýl...

 

Dokonale funkčná kuchyňa je základ

Každá štýlová kuchyňa musí byť však zároveň aj dokonale funkčným priestorom a to si žiada dokonalé rozvrhnutie a presné naplánovanie jednotlivých zón tak, aby práce v kuchyni boli maximálne pohodlné a dobre zorganizované. Jednotlivé zóny kuchyne by mali byť rozvrhnuté ergonomicky tak, aby nasledovali po sebe v poradí, v ktorom jednotlivé práce a príprava jedla v kuchyni zvyčajne prebieha. Ako prvá by mala byť potravinová, resp. skladovacia zóna vrátane chladničky či potravinovej skrine so zásobami, následne umývacia a prípravná plocha a nakoniec varná zóna. Iba dobre zorganizované a dokonale funkčné štýlové kuchyne možno považovať za skutočnú pýchu interiéru.

 

Kuchyňa nie je len obyčajným priestorom na prípravu jedla

Samozrejme, dizajn a estetický vzhľad sú v prípade štýlovej kuchyne dôležitým kritériom výberu, pretože ak má mať kuchyňa svoj osobitý štýl, pôvab a šmrnc, je z vizuálneho hľadiska potrebné zladiť všetko do posledného detailu. Štýlová kuchyňa nie je len obyčajným praktickým priestorom na prípravu jedla, ale je tiež miestom, ktoré má vyžarovať určitú atmosféru. Napríklad štýlová kuchyňa s prvkami vidieka sa môže niesť v duchu vintage, francúzskeho vidieka ako aj honosného rustikálneho štýlu, vždy však musí pôsobiť útulne a nie stroho, kým štýlové kuchyne v modernom prevedení by mali byť zase dokonalým odrazom aktuálnych trendov.

 

Keď sú kuchyne prepojené s obývacou izbou...

Veľmi obľúbeným variantom mnohých interiérov sú štýlové kuchyne prepojené s obývacou izbou, ktoré takto vytvárajú jeden úžasný otvorený priestor, kde sa jedlo pripravuje, stoluje a kde rodina spoločne aj relaxuje. V takomto otvorenom priestore je takmer vždy pravidlom zariadenie obývačky, kuchyne aj jedálenského priestoru dizajnovo a vizuálne zjednotiť. Krásne štýlové kuchyne však v tomto priestore môžete nechať aj vyniknúť, stačí, ak pre modernú kuchyňu vo vysokom lesku zvolíte výraznejší a dominantnejší farebný odtieň alebo ak doprajete tradičnej či rustikálnej kuchyni veľkorysejší priestor, kde spolu s ostrovčekom takáto štýlová kuchyňa dokonale vynikne.

 

Vytvorte si vlastné štýlové kuchyne pomocou kvalitného sektorového nábytku od DREVONY

Krásnu, štýlovú kuchyňu si môžete vytvoriť aj pomocou kvalitného kuchynského sektorové systému REA ALFA UP, ktorý ponúka DREVONA v rôznych dezénoch (napr. dub bardolíno, wenge, navarra či dub canyon). Pomocou sektoru REA ALFA UP si môžete navrhnúť vlastnú štýlovú kuchyňu presne podľa svojich potrieb a rozmerov, ktoré máte k dispozícii. Nakombinovať si tak môžete jednotlivé skrinky a komponenty do požadovaného tvaru (napr. kuchyne lineárne, paralelné či rohové do tvaru písmena L alebo U) a podľa dispozície i rozmerov vašej kuchyne. Sektorové kuchyne sú najlepším riešením pre každý priestor.

 

Štýlová kuchyňa pre každého

Štýlová kuchyňa sa dá vytvoriť v každej domácnosti, v menšom i väčšom priestore a tiež aj s obmedzeným finančným rozpočtom, stačí len nájsť tú správnu ponuku nábytku a dôkladne každý centimeter novej kuchyne naplánovať, aby ste vo finále získali naozaj dokonale funkčnú, nadčasovú a zároveň veľmi štýlovú kuchyňu pre váš domov. A práve štýlové kuchyne od DREVONY sú ideálnym riešením pre každého, pretože sú spojením kvality, variability a nadčasového dizajnu za veľmi rozumnú cenu.

 

Drevona ponúka nábytok pre vašu jedáleň aj kuchyňu

Kuchyne rustikálneho typu, ale ani kuchyne v modernom štýle sa nezaobídu bez jedálenského sedenia či jedálenského nábytku v podobe príborníkov, najmä ak sú priamo prepojené s jedálňou či obývacou izbou v jednom veľkom otvorenom priestore. DREVONA nábytok však ponúka zariadenie nielen pre vaše kuchyne, ale aj jedálne či obývacie izby. Pre kuchyne rustikálneho typu môže byť ideálnou voľbou napr. aj jedálenská zostava z masívu v dubovom morení ASHLEY.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia