Kategórie
 
 
 

Matrace skladom

Cez e-shop ihneď >>>

Matrace - slide 1
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Matrace - do 100 kg

 
 
Vyberte si z ponuky
 
 
 
 
Vyberte si z ponuky
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Kvalitné matrace 

Na trhu sa vyrábajú a predávajú rôzne typy matracov od rôznych výrobcov. Hlavnou úlohou matraca je spríjemňovať spánok a udržovať chrbticu v správnej polohe. Dôležité je, aby sa matrac prispôsobil vám a nie vy jemu. V našej ponuke nájdete matrace penové, tzv. memory matrace, ďalej matrace pružinovélatexové, ale aj taštičkové. Alergikom odporúčame investovať do špeciálnych antialergických matracov. Sortiment matracových produktov je naozaj široký, ale ktorý zo všetkých druhov je najvhodnejší práve pre vás? Keďže matrac sa kupuje na niekoľko rokov a nepoužíva sa iba jeden deň, je potrebné všetky jeho vlastnosti dômyselne zvážiť.

 

Najlepší matrac pre vás by mal najlepšie spĺňať všetky vaše nároky a požiadavky. Pri výbere toho správneho odporúčame zodpovedať najmä na tieto otázky: Spíte radšej v chladnom alebo teplejšom prostredí? Uprednostňujete radšej mäkké alebo tvrdšie lôžko? Spíte na chrbte, na boku alebo na bruchu? Radi si vyložíte nohy vyššie a nechcete sa trápiť s podkladaním nôh vankúšmi? Veľa sa potíte? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu vybrať matrac, s ktorým budete naozaj spokojní. 

 

Matrac pre manželskú posteľ

Pri výbere matraca je dôležité si uvedomiť niekoľko dôležitých rozdielov, ktorými sa matrace líšia. Pre komfortné a zdravé spanie je dôležitá predovšetkým tvrdosť matraca, pretože každý človek preferuje inú. Každý z matracov má aj svoju odporúčanú nosnosť, ktorá je ďalším dôležitým  faktorom. Partnerom preto odporúčame kúpiť na manželské posteľné lôžko dva samostatné matrace. Čiže namiesto jedného matraca s rozmerom 180x200 cm odporúčame použiť 2 ks matraca o rozmere 90x200 cm. Hlavnou výhodou dvoch matracov v manželskej posteli je okrem možnosti individuálneho výberu aj lepšia manipulácia a flexibilita. Dva matrace je taktiež možné nezávisle od seba polohovať na polohovateľných roštoch. Pri použití 2 ks matracov v manželskej posteli má každý z partnerov možnosť otočiť svoj matrac a využiť možnosť letnej/zimnej alebo mäkššej/tvrdšej strany. Pri použití 2 matracov v manželskej posteli je výhodou oproti použitiu  jedného veľkého matraca to, že sa menej prenášajú otrasy a ľahší z partnerov (zvyčajne žena) nebude mať pocit, že leží dole kopcom. Len dbajte na to, aby výška partnerských matracov bola zhodná. Snímateľný poťah matraca s rozmerom 180x200 cm len ťažko vmestíte do práčky. Správna dĺžka matraca by mala byť minimálne o 20 cm väčšia ako je výška človeka, ktorý bude na ňom spávať. Optimálna výška matraca by mala byť aspoň 18 cm, minimálne však aspoň 12 cm.

 

Matrace Drevona

Predtým ako si kúpite jeden z našich kvalitných posteľových matracov (latexový, penový, pružinový či taštičkový) rôznych tvrdostí a zloženia, využite možnosť odborného poradenstva. To by vám malo pomôcť k tomu, aby ste si vybrali najvhodnejší matrac pre kvalitný a ničím nerušený spánok.

 

Matrace ponúkame vo všetkých typických rozmeroch: 80x200 cm90x200 cm, 120x200 cm, 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm, 80x195 cm, 90x190 cm, 85x195 cm. Okrem toho je možné vyrobiť atypický matrac predĺžením typických rozmerov až do dĺžky 220 cm. V ponuke máme aj matrace do detských postieľok v rozmeroch 60x120 cm, 70x140 cm. Ostatné rozmery matracov do detských postieľok je možné vyrobiť na objednávku na mieru.

Kvalitný matrac zabezpečí nielen pokojný a nerušený spánok, ale aj správny vývoj chrbtice dieťaťa. Ak spíte na nevhodnom matraci, budete možno v budúcnosti trpieť bolesťami chrbta a pravidelne navštevovať terapeuta alebo chodiť na masáže chrbtice. U dospelého človeka dokáže kvalitný matrac na posteli pomôcť, aby chbtica bola v správnej polohe a nebolela.

 

Matrace pre pohodlnejší spánok

Aby dieťa spalo pohodlne a v noci načerpalo potrebnú energiu do nového dňa, potrebuje aj kvalitný  a pohodlný matrac. DREVONA predáva poschodové postele samostatne, no v našom obchode, kamennom alebo online, vám ponúkame široký výber matracov. Máme matrace pružinové, latexové, penové alebo i taštičkové. Svojmu dieťaťu teda môžete vybrať ten, ktorý je podľa vás najvhodnejší. Lepšiu funkčnosť matraca podporíte kvalitným roštom, tak isto z našej predajne. Ak si nebudete vedieť dať rady, zájdite k nám do predajne a radi vám pomôžeme. 

 

Starostlivosť o matrace

Ak chcete aby vám vybrané matrace vydržali čo najdlhšie, je potrebné aby ste pravidelne venovali pozornosť ich údržbe. Asi najdôležitejšou vecou je otáčanie. Matrace je potrebné otáčať cca každé 3 mesiace, z jednej strany na druhú, ale aj od hlavy k nohám (druhý krok sa pri zónových matracoch vynecháva). Zabránite tak preliačinám, ktoré by mohli vzniknúť pri pravidelnom spánku v rovnakej polohe. Aby ste zabránili vzniku roztočov a plesní, matrace by ste mali aspoň raz do týždňa vyvetrať. Teda zložiť z nich všetku posteľnú bielizeň a nechať dýchať pri otvorenom okne. Keďže do matracov sa dennodenne dostáva množstvo prachu, odumreté bunky kože z ľudského tela a podobne,  je potrebné ich z času na čas povysávať. Pre jednoduchšiu údržbu odporúčame používať poťahy na matrace, ktoré údržbu výrazne uľahčia. Stačí ich zobrať dole a oprať.

 

Matrace 1 + 1 zdarma

Vyskočiť ráno z postele oddýchnutý, svieži a plný energie by si želal asi každý z nás, no bohužiaľ, väčšina z nás sa ráno budí s bolesťami, únavou alebo dokonca zlou náladou. Zdravý spánok je pre nás nesmierne dôležitý a nato aby bol zdravý, mal by trvať dostatočne dlho a dopriať by ste si ho mali na kvalitnom matraci. Matrace 1 + 1 zdarma sú vyrobené z rôznych antialergických materiálov a nájdete ich v mnohých prevedeniach, hrúbkach a tvrdostiach, vďaka čomu ulahodia aj tomu najnáročnejšiemu zákazníkovi. Doprajte si konečne aj vy plnohodnotný spánok, po ktorom sa budete budiť oddýchnutí a bez bolestí - matrace akcia 1 + 1 sú na to ako stvorené!

 

Stop roztočom a alergiám!

Alergie dnes trápia množstvo ľudí na svete, no nemusíte byť práve alergik, aby ste si mohli kúpiť antialergický matrac. Matrace v našej ponuke sú vyrobené z prírodných materiálov, ktoré zabraňujú prebývaniu aj množeniu baktérií, roztočov a plesní, čím je matrac prospešný pre vaše zdravie. Pre dosiahnutie antialergických vlastností je dôležité, aby sa v jadre matraca udržala suchá klíma, ktorá neposkytuje baktériám živnú pôdu a prostredie ideálne na rozmnožovanie. Matrace akcia 1 + 1 sú priedušné a úspešne zahubia všetky roztoče a baktérie, ktoré spôsobujú rôzne alergie. Práve antialergické vlastnosti spolu s vhodnou tvrdosťou, by mali byť pri kúpe matraca vašou prioritou.

 

Matrace 1 + 1 zdarma - aký tvrdý má byť matrac?

Tvrdosť matraca je veľkou dilemou každého kupujúceho. Častokrát ľudia volia matrace, ktoré sú príliš mäkké a hoci sa na prvý pohľad zdajú byť nadmieru pohodlné, ľahko vám môžu privodiť bolesti chrbta či hlavy. Tieto matrace nájdete v rôznych tvrdostiach, no ideálne je voliť stredne tvrdý matrac, ktorý poskytuje dokonalú oporu vašej chrbtici a zvládne aj ťažšie mužské váhy. Príliš mäkké matrace sú vhodné najmä pre osoby s nižšou hmotnosťou alebo pre občasné prespávanie, napríklad na chate. Naopak veľmi tvrdé matrace sú určené pre ľudí s ťažkou nadváhou a preto sa predávajú len občas. Vplyv na tvrdosť matraca má aj spôsob spania - ak väčšinu noci prespíte na bruchu, voľte o niečo tvrdšie matrace akcia 1 + 1.

 

Aký rozmer matraca?

Nemenej podstatná je aj samotná veľkosť matraca. Samozrejme ak už doma posteľ máte, rozmer musíte prispôsobiť tomu, no pokiaľ ešte posteľ nemáte a neviete sa rozhodnúť, aký veľký by mal váš matrac byť, potrebujete trochu počítať. Aby vám počas spánku z postele netrčali nohy, je ideálne zvoliť dĺžku matraca o cca 20cm väčšiu než je výška osoby, ktorá na ňom bude spať. Nezadúdajte ani na potrebnú šírku, pretože pohodlný spánok môžete mať len vtedy, ak máte na matraci dostatok miesta. Pri jednolôžku by mala byť šírka aspoň 90cm a pri dvojlôžku rátajte minimálne s 80cm na osobu. Matrace si môžete vybrať v akýchkoľvek rozmeroch, dokonca aj neštandardných.

 

Matrace a ich životnosť

Hygienická životnosť matraca je približne 7 - 10 rokov a po tejto dobe je vhodné ho vymeniť za nový. Po rokoch sa v matraci výrazne rozširujú alergény, pretože používaním stráca matrac svoje antialergické vlastnosti. Vedeli ste, že za jednu noc vypotíte okolo 0,5 litra potu? Stačí, keď si to zrátate za dobu desiatich rokov a sami si uvedomíte, že po takom čase už jednoducho matrac nemôže slúžiť tak ako na začiatku. Táto doba je však len orientačná a veľa záleží od použitých materiálov. Matrace 1 + 1 zdarma nájdete v našom eshope v rôznych materiáloch a ich výber je len na vašich preferenciách.

 

Kvalitné matrace od DREVONY

V posteli trávime približne tretinu nášho života a preto by nám malo záležať na tom, aký matrac doma máme. U nás v DREVONE vám ponúkame matrace 1 + 1 zdarma, ktoré sú vyrábané z kvalitných antialergických materiálov a poskytnú vám zdravý a pohodlný spánok. Kúpte si matrace akcia 1 + 1 za výhodné ceny - vyberte si jeden matrac a druhý vám k nemu pribalíme zadarmo.

 

Klasické pružinové matrace a komfortnejšie taštičkové matrace

Vyspať sa naozaj kvalitne alebo ako sa hovorí „vyspať sa do ružova“ je základným predpokladom toho, aby sme boli ráno vitálni, plní energie a pozitívne naladení tak, aby sme dokázali v pohode zvládať celodenný nápor povinností. Zdravý a kvalitný spánok je pre človeka mimoriadne dôležitý aj zo zdravotného hľadiska a každý z nás by mal dbať na to, aby si ho doprial naozaj dostatok a na kvalitnom lôžku. Alfou a omegou kvalitného lôžka či postele je správny matrac, dnes je však trh s matracmi taký rozmanitý a pestrý (napr. pružinové matrace, penové matrace, latexové matrace či matrace s kokosovým vláknom a pod.), že niekedy môže byť pomerne náročné vybrať si matrac, ktorý by bol pre nás naozaj dokonalý po všetkých stránkach.

 

Pružinové matrace v minulosti a dnes

Pružinové matrace patria historicky k najstaršiemu typu matracov, ktoré sa však osvedčili a používajú sa až po dnes, samozrejme v súčasnosti už aj v oveľa pokrokovejšej a modernejšej forme ako tomu bolo v minulosti, pretože aj v tejto oblasti doba a moderné technológie neustále napredujú. Na trhu stále nájdete základné pružinové matrace (dnes známe aj pod názvom Bonnell), ale oveľa komfortnejšie, tzv. taštičkové matrace, ktoré dnes patria k technologicky najkvalitnejším matracom vôbec.

 

Kedy je správnou voľbou pružinový matrac?

Klasické pružinové matrace sa vyznačujú vyššou tvrdosťou a sú veľmi vhodné aj pre ľudí s vyššou hmotnosťou, pretože robustnejšej postave poskytnú spoľahlivú oporu a udržujú chrbticu v prirodzenom tvare. Dôležité je výber matraca zosúladiť aj s konkrétnym typom postele a roštu, práve klasické pružinové matrace Bonnell sú napr. nevhodné pre postele s polohovateľnými lamelovými roštami a môžeme ich umiestniť len na pevnú alebo perforovanú drevenú podložku, prípadne na nepolohovateľný lamelový rošt. Na každodenné spanie sú však najlepšou voľbou práve kvalitné taštičkové – pružinové matrace, ktoré majú najlepšie ortopedické vlastnosti.

 

Prečo sú práve taštičkové matrace najlepšou voľbou?

Taštičkové – pružinové matrace disponujú mnohými benefitmi (napr. lepšia vzdušnosť) a poskytujú svojmu majiteľovi naozaj zdravý a pohodlný spánok. Ak teda hľadáte skutočnú kvalitu a komfort, sú pre vás kvalitné taštičkové matrace tou najlepšou voľbou. Rozdiel medzi klasickým Bonnell pružinovým matracom a taštičkovým matracom je nielen vo vyššom počte pružiniek, ale aj v tom, že každá jedna pružina je uložená v samostatnej ochrannej taške, takže funguje nezávisle od ostatných, čo znamená, že pri stlačení a zaťažení jednej pružiny nedochádza automaticky aj k deformácii ostatných pružín, ako je to v prípade Bonnell matracov. Toto tzv. zónovanie je v prípade bodovej elasticity a ortopedických vlastností matraca kľúčové, pretože taštičkový – pružinový matrac dokáže týmto spôsobom dokonale kopírovať ľudské telo v každej jeho časti (napr. v oblasti ramien, bokov aj kolien).

 

Vyberte si kvalitné matrace z ponuky DREVONA!

Ak hľadáte naozaj kvalitné taštičkové – pružinové matrace, určite si vyberiete z našej ponuky na stránkach e-shopu DREVONA, kde okrem množstva penových matracov nechýbajú ani pružinové typy matracov, napr. luxusný pružinový matrac ARABELA z aktívnych taštičkových pružín s poťahom Welnes v rôznych rozmeroch. Matrac disponuje jednou mäkšou (stredne tuhou) stranou s nosnosťou do 120 kg a druhou pevnejšou stranou s nosnosťou až do 140 kg, takže je možné využívať ho obojstranne podľa potreby.

 

Najlepší pomer kvality, ceny a životnosti

Ak by sa vám na prvý pohľad zdali pružinové matrace s taštičkovým jadrom o niečo drahšie, verte, že z pohľadu kvality a životnosti ide o primeranú cenu, ktorá je vyvážená mnohými benefitmi. Na lacných matracoch síce ušetríte, ale iba jediný raz a to pri ich kúpe, z dlhodobého hľadiska ich životnosti vás však vyjdú oveľa drahšie ako kvalitný pružinový matrac s taštičkovým jadrom, ktorý vám zabezpečí kvalitný spánok minimálne 15 až 20 rokov bez tvorby preležaných miest a bez zmeny jeho úžitkových vlastností.

 

Detské matrace – základ pre kvalitný a zdravý spánok vášho dieťaťa

Zdravý a kvalitný spánok je pre každého z nás mimoriadne dôležitý a pri deťoch to platí dvojnásobne, keďže sa ešte stále vyvíjajú a rastú, spevňuje sa im kostra aj svalstvo a je preto veľmi dôležité, aby spali dostatočne dlho, zdravo a na kvalitnom lôžku. Výberu prvej detskej postieľky, ale aj neskôr prechodnej či klasickej postele štandardných rozmerov treba vždy venovať mimoriadnu pozornosť a zvoliť pre dieťa len to najlepšie. Najdôležitejšie je vybrať si kvalitný rošt a správny detský matrac, ktorý je vhodný pre daný vek dieťaťa. Nezabúdajte, že ani tie najkvalitnejšie matrace pre dospelých nemusia byť dobré a vyhovujúce pre dieťa, keďže deti potrebujú podstatne tuhšie matrace ako dospelý.

 

Detský matrac podľa veku dieťaťa

Detské matrace vyberáme pre naše ratolesti minimálne dvakrát počas ich detstva. Prvý malý matrac do detskej postieľky, ktorý deťom zvyčajne slúži v období od narodenia až do troch rokov, kým deti nepodrastú až natoľko, že je potrebné detskú postieľku vymeniť za väčšiu či klasickú posteľ. V tomto období od 0 do 3 rokov dieťa potrebuje jednoduchší, ale dostatočne pevný a hrubý matrac (optimálna hrúbka je okolo 15 cm). V troch rokoch deti najčastejšie prechádzajú na veľkú posteľ a je teda čas aj na zmenu matraca. Detský matrac by v žiadnom prípade nemal byť zónovaný ani príliš mäkký, ale skôr pevnejší a tuhší, vyrobený z kvalitnej PUR peny, keďže sa dieťa ešte stále vyvíja a rastie. Dobrým tipom sú aj detské matrace s letnou a zimnou stranou.

 

Vhodné matrace pre „násťročných“

Detský matrac, ktorý dieťa využívalo od troch rokov, je nutné po čase opäť vymeniť nielen z hygienických dôvodov, ale aj vzhľadom na životnosť matraca, a tak práve v období 12 až 13 rokov je ideálny čas vybrať deťom kvalitné detské matrace podľa stavby a váhy ich tela, ktoré dieťaťu vydržia spoľahlivo slúžiť až do dospelosti. Vhodné sú kvalitné penové matrace, ale aj pružinové taštičkové matrace z viacerých vrstiev, ktoré sú dostatočne vzdušné, aby odvádzali vlhkosť. Výborným materiálom sú aj prírodné kokosové vlákna či studená pena.

 

Na čo ešte nezabudnúť pri kúpe detského matraca?

Pri výbere matracov vždy myslíme aj na ďalšie dôležité kritériá, ako je napr. snímateľný poťah matraca, ktorý je možné prať pri teplote 60°C.  Snímateľný poťah je priam nevyhnutnosťou, ak chceme udržiavať matrace čisté a hygienické a pre detské matrace to platí dvojnásobne, pretože u malých detí dochádza k znečisteniu matracov ešte vo väčšej miere ako u dospelých. Je tiež oveľa lepšie, ak detský matrac nie je lepený alebo je dokonca antialergický, a to najmä v prípade detí trpiacich astmou či rôznymi alergiami. Zaujímajte sa tiež o dĺžku záruky, ktorú vám výrobca na detské matrace poskytne.  

 

Kvalitné matrace pre deti od DREVONY

Rôzne veľmi kvalitné a komfortné matrace, rodinné aj detské matrace či dokonca chrániče na matrace nájdete aj v bohatej ponuke na stránkach DREVONA.sk. Kvalitný sendvičový detský matrac ŠÁRKA TOP s nosnosťou až 120 kg zaistí optimálnu podporu chrbtice a je vysoko odolný aj voči detskému šanteniu a skákaniu. Poťah matraca je možné prať pri 60°C a naviac je poťah veľmi zaujímavý svojim dizajnom s atraktívnymi motívmi pre tínedžerov, ako sú napr. cyklisti či lebky.

 

Investícia do kvality sa oplatí

Detské matrace a postele sú dôležitým vybavením každej detskej izby a vybrať skutočnú kvalitu aj za cenu vyššej investície sa v prípade zdravia našich detí určite oplatí. Vyberajte preto detský matrac vždy precízne a pozorne, tak aby skutočne zabezpečil pohodlný, kvalitný a zdravý spánok vašim deťom v každom veku.

 

Penové matrace - keď je matrac dôležitejší než posteľ

Zariaďovanie interiéru je veľkou výzvou a zároveň potešením pre každého človeka. Za nábytok, doplnky a dekorácie sme ochotní minúť nemalé peniaze, no bohužiaľ, častokrát robíme chyby, na ktoré prídeme až keď je už príliš neskoro. Najčastejšou chybou býva predovšetkým to, že síce minieme veľké peniaze za perfektne vyzerajúci nábytok, no jeho kvalita pre nás nie je na prvom mieste a to je chyba. Napríklad taká posteľ. Dáte si záležať najmä na jej vzhľade, ale na to najpodstatnejšie zabúdate - na matrac! Samozrejme, aj samotná posteľ by mala byť stabilná a odolná, no bez kvalitného matraca je vám k ničomu. Medzi tie najlepšie matrace patria hlavne latexové, pružinové a penové matrace.  

 

Penový matrac - čo musí spĺňať kvalitný matrac?

Penové matrace dnes patria k tým najlepším a zaraďujú sa tak do skupiny zdravotných matracov. Musia však spĺňať viacero požiadaviek, vďaka ktorým budú pre vaše zdravie prospešné a spánok na nich bude maximálne komfortný. Penový matrac musí byť dostatočne prispôsobivý, elastický a jeho výška by mala zodpovedať proporciám tela. Pri ležaní by mala byť vaša chrbtica v správnej polohe, vďaka čomu bude váš spánok výdatný a pohodlný a vy sa ráno prebudíte oddýchnutí a plní energie. Okrem toho by mal byť matrac priedušný a dobre odvádzať vlhkosť, čím jeho povrch aj jadro ostane suché a nedá žiadnu šancu plesniam ani roztočom. Veľkú úlohu má aj poťahová látka, ktorá dokáže výskyt nežiaducich mikroorganizmov výrazne eliminovať.     

 

Penové matrace - ľahké a cenovo dostupné

Popularita penových matracov stúpa aj preto, že si ich môžete zadovážiť za vcelku nízke ceny. Okrem ušetrených peňazí však majú aj iné výhody. Penové matrace majú nízku hmotnosť, čo výrazne uľahčí ich prepravu a manipulovanie s nimi a na výber máte rôzne peny v rôznej tuhosti alebo ich kombinácie - napríklad PUR pena, studená HR pena, lenivá VISCO pena, pamäťová pena... Penový matrac je vzdušný a veľmi dobre odvádza vlhkosť, čím zabraňuje výskytu či rozmnožovaniu roztočov a plesní. Medzi najlepšie, no zároveň aj cenovo náročnejšie penové matrace sa radia hlavne matrace zo studenej, ale aj lenivej peny a kombinujeme ich zásadne s lamelovým posteľným roštom, ktorý predĺži ich životnosť až o tretinu.

 

Penový matrac - aj latex je pena

Hoci latexové a penové matrace tvoria dve samostatné skupiny, netreba zabúdať na to, že aj latex je pena. Latexové matrace sa vyrábajú zo zmesi prírodného a syntetického latexu a ich najväčšou výhodou je prirodzená pružnosť a veľmi dlhá životnosť. Okrem toho oceníte aj perfektné hygienické podmienky ako aj fakt, že latex má vysoký bod elasticity, vďaka čomu sa perfektne prispôsobuje tlaku tela, rýchlo sa vracia do pôvodnej polohy a nepreleží sa. Latexový matrac sa vyrába s rôznymi zónami, ktoré vám umožnia pohodlnejší spánok. Jedinou nevýhodou týchto matracov je ich hmotnosť a vyššia cena - za ten luxus to však stojí!

 

Penové matrace a poťahová látka

Rovnako dôležitá ako samotný matrac je aj poťahová látka, ktorá obopína a zároveň aj chráni penový matrac. Penové matrace môžu mať dva typy poťahov a to snímateľný a nesnímateľný poťah. Nesnímateľné sa pri znečistení dajú čistiť na sucho a iba povrchovo, zatiaľ čo snímateľné sú hygienickejšie a môžete ich prať podľa inštrukcií na štítku. Poťahová látka by mala okrem bavlny obsahovať aj syntetické vlákna ako napríklad bambus, polyester, strieborné vlákna či uhlíkovú mriežku. Je to hlavne preto, aby bol poťah dostatočne odolný voči mechanickému poškodeniu a spoľahlivo odvádzal vlhkosť, ktorú počas spánku vyprodukuje naše telo. Poťah na penovom matraci musí perfektne sedieť a nesmú sa na ňom vytvárať sklady, tak tomu pri kúpe matraca venujte dostatočnú pozornosť.

 

Kvalitné a komfortné penové matrace od DREVONY

Doprajte si dokonalé pohodlie a zdravý spánok, počas ktorého sa budete cítiť akoby ste spali na mäkkom obláčiku - doprajte si luxus vlastniť penový matrac. U nás v DREVONE vám ponúkame na výber odolné penové matrace, ktoré sú navyše ortopedické aj antialergické a vyrobené priamo na Slovensku. Na ich výrobu sú použité tie najkvalitnejšie materiály a aj vďaka nim sa naše matrace vyznačujú priedušnosťou a pevnosťou.

 

Zdravotné matrace – kvalitný, zdravší a lepší spánok pre každého

Na kvalitnom a zdravom spánku sa rozhodne neoplatí šetriť ani nič zanedbávať, pretože od neho závisí nielen naše fyzické, ale aj psychické zdravie a pohoda. Pre náš celodenný rytmus a výkonnosť je dôležité už to, ako sa ráno budíme. Zobúdzate sa skutočne odpočinutý, pozitívne naladený a nabitý energiou do ďalšieho dňa? Alebo skôr unavený, celý dolámaný či dokonca s bolesťami chrbtice? Ak správne dodržujete potrebný čas na spánok a oddych, tak potom bude zrejme chyba vo vašej posteli, konkrétne v matraci, ktorý nemá nekonečnú životnosť a po čase je potrebné ho aj vymeniť. Keď teda zbadáte, že sa ani po dostatočne dlhom spánku nezobúdzate oddýchnutý, je pravdepodobne najvyšší čas vymeniť starý opotrebovaný matrac za nový kvalitný zdravotný matrac.

 

Prínos zdravotných matracov pre človeka

Úlohou dobrej postele a predovšetkým matracov je zaistiť pre telo človeka kvalitný oddych a spánok a to najmä tým, že naše telo počas spánku maximálne odľahčia a zároveň mu poskytujú stabilnú oporu. Zdravotné matrace musia správne rozložiť celú hmotnosť človeka a dôkladne kopírovať jeho krivky bez toho, aby na niektoré svaly vyvíjali nadmerný tlak alebo blokovali krvný obeh. Kvalitné zdravotné matrace sú tak naozaj veľkým prínosom pre zdravie a kvalitný spánok každého z nás a u ľudí zo zdravotnými problémami (napr. trpiacimi bolesťami chrbtice) to platí dvojnásobne.

 

Aké zdravotné matrace si vyberať?

Pružinové, latexové, sendvičové, penové, taštičkové či vysokoelastické zdravotné matrace? Vyberať si máme naozaj z čoho, ale niekedy môže byť tým najväčším problémom zorientovať sa v bohatej ponuke najrôznejších matracov na trhu. Je veľmi zložité presne určiť, ktorý z tohto množstva matracov je ten najlepší, pretože každému vyhovuje niečo celkom iné, takže kým jednému sa žiada skôr tvrdší typ matraca, pre iného môže byť vyššia tvrdosť absolútne neprijateľná. Najdôležitejšími kritériami správneho výberu je však nielen materiál, tvrdosť, výška, vzdušnosť a nosnosť, ale aj rozdelenie či počet jednotlivých zón zdravotného matraca (úseky matraca s rozdielnym profilovaním a tuhosťou) a tiež typ roštu, ktorý tvorí spolu s matracom nerozlučnú dvojicu.

 

Výber zdravotných matracov podľa typu materiálu, z ktorého sú vyrobené

K najbežnejším typom matracov patrili ešte donedávna pružinové, ktoré sa vyznačujú väčšou tuhosťou, ale aj výbornou priedušnosťou. Ak vám pružiny vyhovujú, zvoľte si radšej o niečo prispôsobivejšie a elastickejšie taštičkové matrace, kde sú jednotlivé pružiny obšité textilnými vreckami. V súčasnosti sú však už oveľa vyhľadávanejšie najmä rôzne penové, sendvičové alebo naozaj luxusné latexové zdravotné matrace, ktoré sa vyznačujú veľmi kvalitnými vlastnosťami, maximálnou pohodlnosťou aj dlhšou životnosťou. Kombinovať ich však treba vždy aj s veľmi kvalitným polohovateľným lamelovým roštom. K aktuálnym novinkám na trhu patria gélové matrace alebo napr. Bio pena, studená pena či tzv. lenivá pena.

 

Kvalitné matrace – investícia, ktorá sa oplatí

Zdravotné matrace sú v každom prípade investíciou, ktorá sa oplatí, investíciou do vlastného zdravia, pohodlia a do kvalitného spánku. Širokú ponuku rôznych kvalitných matracov nájdete aj na internetových stránkach či v kamenných predajniach obchodu DREVONA, ktorý ponúka matrace pružinové, penové, vysokoelastické, obojstranné, sendvičové aj matrace špeciálne určené pre deti. Zaujať vás môže napr. luxusný vysoký penový matrac SALOME s výškou 20 cm a antibakteriálnym poťahom alebo maximálne komfortný penový matrac vyrobený z prírodných sójových olejov AROMA VISCO, ale aj mnohé ďalšie produkty (niektoré aj za zvýhodnené ceny, napr. matrace HEUREKA 2 ks za cenu 1).

 

Pre koho sú určené certifikované zdravotné matrace?

Certifikované zdravotné matrace sú určené aj pre ľudí, ktorí trpia istými zdravotnými problémami, ako sú napr. bolesti chrbtice, kĺbov, končatín, hlavy, prípadne alergie a aj keď daný zdravotný problém síce neliečia, aspoň výrazne napomáhajú k zmierneniu konkrétnych sprievodných príznakov a tým aj ku skvalitneniu spánku. Práve označenie ,,zdravotný matrac“ by tak malo vždy poukazovať na vysokú kvalitu a výhody konkrétneho produktu.

 

Chránič matraca predĺži jeho životnosť

Pri zariaďovaní spálni je pre väčšinu z nás samozrejmosťou kúpa kvalitnej postele a matraca. Koniec koncov v posteli predsa trávime asi tretinu života, a preto je nesmierne dôležité, aby bol náš spánok výdatný a kvalitný. Od dobrého spánku závisí nielen naša nálada, ale aj zdravotný stav. Najmä vaša chrbtica sa vám poďakuje. No kúpou prvotriedneho matraca sa to nekončí! Na to aby vám vydržal čo najdlhšie a v čo najlepšom stave potrebujete ho ochrániť pred nečistotami a rôznymi tekutinami. Túto úlohu dokonale zvládne chránič matraca. Ten je vysoko absorbčný, snímateľný a čo je najdôležitejšie - prateľný. Nehovoriac o tom, že matracový chránič dokáže predĺžiť životnosť matraca až o niekoľko rokov. 

 

Chránič matraca udrží jeho čistotu

Vedeli ste, že počas noci priemerný človek vypotí 0,5-1 liter potu? Pokiaľ nemáte chránič matraca, všetok tento pot vsiakne priamo do jadra matraca a tak v ňom vzniká vlhké prostredie. Kombinácia vlhka a tepla je ideálna pre množenie a prežívanie roztočov, baktérií a plesní. Určite nič lákavé, ak túžite po zdraví a čistote. Chránič na matrac by mal byť samozrejmosťou najmä pre alergikov či astmatikov, keďže roztoče a plesne sú pre nich obzvlášť nebezpečné. Matracový chránič dokáže efektívne absorbovať vlhkosť, ničiť plesne a baktérie alebo neutralizovať zápachy. Obrovskou výhodou je možnosť prania, pretože nečistoty na matraci nikdy nevyčistíte dôkladne, zatiaľ čo chránič matraca jednoducho zvlečiete, operiete a hygienicky čistý opäť prestriete na lôžko.

 

Chrániče matraca vám ušetria peniaze

Hlavnou úlohou matracového chrániča je ochrániť matrac pred znečistením, čím sa podstatne predlžuje jeho životnosť. Tým, že zachytí všetok pot či mastnotu, udržuje matrac hygienicky čistý a zabraňuje prežívaniu roztočov či plesní. Chránič na matrac by sa mal pravidelne prať a vysávať, aby mohol plniť svoju funkciu na 100%. Málokto si uvedomuje, že chránič matraca šetrí nemalé peniaze. Ako? Predstavte si, že si kúpite kvalitný a nie práve najlacnejší matrac. Spíte na ňom noc čo noc, 8-10 hodín denne, no nezaobstarali ste si matracový chránič. Spočítajte tie litre potu a iných nečistôt len po dobu jedného roka. Ako dlho myslíte, že vám taký matrac vydrží? Sotva pár rokov a môžete ho meniť za nový, pretože ten starý sa už bude dať prirovnať k použitej špinavej špongii plnej baktérií a plesní. No keby ste mali chránič matraca, udržíte ho čistý a vydrží vám cca 10 rokov.

 

Aký materiál pre chránič matraca?   

Chránič na matracPri voľbe materiálu je stále najpopulárnejší chránič matraca z bavlny. Bavlna je vďačný materiál, ktorý má výbornú savosť. Matracový chránič z bavlny sa dá bežne prať na 60 stupňoch, niektoré dokonca až na 95 stupňoch a bývajú plnené dutým vláknom alebo polyesterovým rúnom, čím poskytujú lôžku aj tepelnú izoláciu. Praktickou variantou je aj kombinácia bavlny a nepremokavého, no zároveň priedušného polyuretánového vlákna. Chránič na matrac tak neprepustí žiadne tekutiny a zároveň dýcha. Nepremokavé chrániče sú ideálne pre malé deti, starých ľudí či ľudí trpiacich inkontinenciou. Dobrou voľbou sú aj matracové chrániče s Lyocellom, bambusom, mikrovláknom, netkanej textílie či Aloe vera - ideálna hlavne pre alergikov.

 

Manipulácia a udržiavanie chrániča matraca

Výhodou matracového chrániča je aj ľahká manipulácia s ním. Kladie sa priamo na matrac a veľmi jednoducho sa k nemu pripevní pomocou špeciálnych gumenných pásov, ktoré sú umiestnené na všetkých štyroch rohoch chrániča. Vďaka nim je chránič matraca dokonale upevnený bez toho, aby vám hrozilo, že sa pri spaní skĺzne. Chránič sa odporúča prať tak raz za pol roka alebo v prípade potreby samozrejme aj častejšie - napríklad pri pomočovaní detí či nevoľnosti. Matracový chránič perieme vždy podľa pokynov výrobcu a následne necháme dôsledne vyschnúť.

 

Kvalitný matrac do postieľky je základ dobrého spánku

Termín pôrodu sa vám blíži a vy už začínate chystať výbavu pre vaše dieťa. Ako správna matka nechcete nič zanedbať a tak hľadáte nielen to najkrajšie, ale hlavne to najlepšie. Keď ide o bábätká, len máločo je dôležitejšie, než výber vhodného matraca do postieľky. Áno, dobre ste počuli - matraca! Bábätká totiž prespia väčšinu dňa - najmä prvé týždne - a preto by ste mali výberu matraca do postieľky venovať zvýšenú pozornosť. Ak sa chystáte ušetriť, šetrite radšej na menej podstatných veciach ako sú napríklad hračky či oblečenie, pretože kupovať lacný matrac sa väčšinou nevypláca. Deti rastú a vyvíjajú sa a kvalita ich spánku ovplyvňuje nielen ich zdravie, ale aj náladu. Pre ich zdravý rast a vývoj potrebujú kvalitný matrac do postieľky.

 

Matrac je dôležitejší než samotná postieľka

V obchode vám do oka padla krásna detská postieľka, ktorá by vám dokonale ladila s ostatným nábytkom v dome. Výhodou je aj fakt, že ju predávajú už s matracom. Na to ale pozor! Málokedy je takáto kúpa šťastnou voľbou, pretože matrace v nej bývajú nekvalitné. Častokrát sú vyrábané iba z molitanu a ten sa po krátkom čase preleží a nespĺňa ďalej požadované kritériá. Postieľku a matrac preto radšej kupujte zvlášť, tak si budete môcť sami vybrať materiál, z ktorého je matrac vyrobený. Najlepšie ju vyberať matrac do postieľky v špecializovanom obchode so školeným personálom, kde vám budú vedieť poradiť a odpovedať na všetky potrebné otázky. Kvalitný matrac poskytne vašemu dieťaťu oporu chrbtice a stabilizuje telíčko počas spánku.

 

Aký materiál je vhodný pre matrac do postieľky?

Materiál ktorý sa používa na výrobu matraca do postieľky hrá nemalú úlohu. Práve od neho závisí, či bude matrac dostatočne priedušný, pevný alebo či sa v ňom bude dariť roztočom. Pre najmenšie detičky sa odporúčajú penové matrace s tzv. PUR penou. Vyznačujú sa nielen svojou pevnosťou, ale aj ľahkosťou a vzdušnosťou, čo napomáha cirkulácii vzduchu. Rovnaké vlastnosti majú aj latexové matrace, no pri nich sa treba uistiť, že sa jedná o prírodný latex. Sú vyrábané z kaučuku a výhodou je okrem iného aj ich pružnosť.  Odporúčaná hustota latexu je 65kg/m3. Ideálne je, keď sa latexový matrac do postieľky kombinuje s kokosovým vláknom, ktoré dodá matracu potrebnú pevnosť. Kokosové vlákno je takisto veľmi vzdušný materiál a rovnako ako PUR pena a latex je aj antialergický. To znamená, že ich zloženie nedovoľuje množeniu a prežívaniu roztočov.

 

Detský matrac sa nededí!

Nie je vôbec ojedinelé, keď sa detská postieľka s matracom v rámci pomoci a šetrenia posúva v rodine od bábätka k bábätku. Myšlienka je to síce pekná, no narobí to viac škody než osohu. Matrac do postieľky by sa dokonca nemal dediť ani medzi súrodencami a pre každé dieťa je potrebné kúpiť nový. Pri malých deťoch sa kladú vysoké nároky na hygienu a staršie matrace obsahujú množstvo roztočov, plesní či baktérií, ktoré sú častou príčinou alergií a astmy. Nehovoriac o tom, že matrac má po určitom čase rôzne preležaniny až deformácie a to negatívne ovplyvňuje vývoj detskej chrbtice. Preto kúpte radšej nový, kvalitný matrac z materiálu, ktorý spoľahlivo odvádza vlhkosť, je pevný, vzdušný a vaše dieťa vám bude vďačné.

Penový matrac s PUR penou

 

Matrac do postieľky - mäkký či tvrdý?

Rozhodujúca je aj tvrdosť matraca. Pokiaľ chcete vašemu dieťaťu kúpiť čo najmäkkší matrac, aby sa mu spalo ako v bavlnke, nerobíte dobre. To čo je dobré pre vás, nemusí byť vhodné pre vaše dieťa. Detský matrac do postieľky by mal byť skôr tuhší, pretože príliš mäkké matrace zvyšujú riziko skoliózy. V zásade sa pre deti odporúča stredne tvrdý až tvrdý matrac do postieľky, ktorý detskej chrbtici poskytuje ideálnu oporu. Rovnako nie je vhodné kupovať matrac s anatomickým zónovaním, keďže deti v noci veľmi často menia polohy. Samozrejmosťou by mal byť aj snímateľný a prateľný poťah, ktorý ľahko a rýchlo operiete vždy, keď to bude potrebné. Nemenej užitočný je matracový chránič - zvyčajne je vysoko absorpčný a zabraňuje znečisteniu samotného matraca.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia