Kategórie
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Písacie stoly - 90,2 cm

 
 
Vyberte si z ponuky
   
   
  Cena
  Farba
  Dub Lancelot
  Biela
  Šedá
  Navarra
  Dub bardolino svetlý
  Dub canyon
  Buk
  Orech rockpile
  Wenge
  Výška
  Dostupnosť
   
   
   
  Zvoľte si niektorú z kategórií.
   
   

  Písacie stoly Drevona

  Písací stôl - DREVONAPísacie stoly sa používajú už celé storočia.  Skôr než sme spoznali elektronickú poštu, písacie stoly slúžili na ručné písanie listov. Dnes ich využívajú deti a študenti na písanie domácich úloh a štúdium. Využitie majú aj v kanceláriách alebo domácich pracovniach.

   

  Historické písacie stoly  

  Prvé písacie stoly boli inšpirované kostolnými pultmi, boli masívne, a počas vývoja sa ich dizajn zmenšoval a zjemňoval. Boli menšie, ľahko prenášateľné a s doskou na písanie, ktorá po odklopení ponúkala úložný priestor pre knihy, papier a písacie potreby. Tradične bol písací stôl určený len pre ručné písanie dopisov a listín. Niektoré písacie stoly mali hornú časť, ktorá sa dala uzatvárať a tam sa mohli odložiť rozpísané dopisy, obálky, atrament a iné pomôcky, a preto vyzeral písací stôl stále uprataný a uchovával schované súkromné dopisy. Uzatvárateľná časť mala niekoľko poličiek a malých zásuviek, kde sa všetko jednoducho uskladňovalo. Písaciu časť bolo možné vyklopiť, aby poskytovala ešte väčší priestor. Takto sa zachovala kompaktná veľkosť v zavretom stave.

   

  Unikátnosť

  Bolo množstvo štýlov písacích stolov, ktoré boli populárne v priebehu storočí od kedy sa tento kus nábytku objavil na trhu. V začiatkoch 17. storočia si len málokto mohol dovoliť vlastniť písací stôl. Mnohé písacie stoly boli unikátne a okrem účelovosti spĺňali aj dekoratívnu funkciu. Boli ručne vyrezávané a zdobené, a väčšinou boli na zaoblených nožičkách (známe ako „cabriole nohy“). Tento stupeň zručnosti a umenia v stavebníctve vysvetľuje, prečo tieto písacie stoly neboli vyrábané masovo a boli k dispozícii len pre vyššiu vrstvu spoločnosti.

   

  Dnešný písací stôl

  Písacie stoly - DREVONADnes už existuje veľa rôznych písacích stolov na trhu a to najmä pre ich rôzne využívanie - písací stôl rovný, s vyšším rámom, lavice, či šikmý určený na podporu písania a čítania, stôl so zásuvkami, priehradkami a pod. Písacie stoly alebo stoly do kancelárie slúžia ako akýsi druh kompaktnej malej a osobnej kancelárie.

  Moderné písacie stoly sú určené najmä pre prenosné počítače, teda notebooky, a/alebo tlačiarne. Sú to jednoduché stoly do domácnosti alebo kancelárie. Sériovo vyrábané písacie stoly, najmä od 20. storočia, pomohli urýchliť dostupnosť stolov pre viacerých ľudí. Počnúc týmito inováciami sa písacie stoly začali vyrábať aj z iných materiálov ako drevo, vrátane drevotriesky, plastu, laminátu, kovu, a skla. Moderná doba priniesla ďalšie zmeny a nové návrhy v dizajne písacích stolov. Povrch moderných stolov má tendenciu byť väčší pre uloženie počítača, monitoru, notebooku, tlačiarne a rôzne priehradky  pre dokumenty a ostatné príslušenstvo. Horná uzamykateľná časť sa z písacích stolov úplne vytratila a dizajn stolov je veľmi jednoduchý, bez akéhokoľvek zdobenia. Dnešné písacie stoly sú tiež jednoduchšie na zloženie a ľahšie na váhe.

   

  Písací stôl – druhy a materiál

  Predtým, než sa rozhodnete zaobstarať si písací stôl, rozmyslite si, na aký účel sa bude využívať. Na výber máte rôzne druhy a štýly stolov. Materiál, z ktorého sú vyrobené tak isto variuje. Väčšinou sa však vyrábajú z dreva. Obľúbeným druhom dreva je dub, čerešňa, buk. Okrem klasických písacích stolov sa vyrábajú aj rohové písacie stoly, alebo písacie stoly v tvare L.

  Pre pohodlné písanie, písací stôl musí mať hladký povrch a je veľmi praktické ak ma zásuvky alebo kontajner so zásuvkami. Tie slúžia na odkladanie písacích potrieb a dokumentov. U študentov aj na odkladanie zošitov alebo učebníc. Písacie stoly sa väčšinou umiestňujú k stene. Mali by byť dosť veľké na to, aby sa na ne zmestilo všetko, čo ich užívateľ potrebuje k práci. Uprataný písací stôl výrazne uľahčuje organizáciu a lepšie sa na ňom pracuje. 

   

  Kvalitný písací stôl slovenskej výroby

  My vám ponúkame písacie stoly z kvalitného dreva vyrobené priamo tu na Slovensku. Ak vás naša ponuka zaujala, navštívte jednu z našich kamenných predajní, alebo si jednoducho zakúpte písací stôl, ktorý sa vám zapáči cez náš eshop. Využite služby spoločnosti DREVONA.

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Plná (Desktop) verzia